piątek, lipiec 23, 2021
Follow Us
środa, 13 lipiec 2016 00:00

Kazimierski Festiwal Dwa Brzegi Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kazimierski Festiwal Dwa Brzegi http://www.kazimierzdolny.pl/

Przed nami 10. już edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Tym razem wszystkich miłośników dobrego kina organizatorzy zapraszają do Kazimierza Dolnego w dniach 30 lipca – 7 sierpnia. Będą projekcje filmowe, spotkania z twórcami, wystawy oraz koncerty. Koncerty na Dużym Rynku w Kazimierzu Dolnym rozpoczynać się będą o godzinie 20.30. Wstęp jest wolny.

Festiwalowy program koncertowy:

• 30 lipca, sobota – Warszawska Orkiestra Sentymentalna - muzyczna podróż do lat 20. i 30. Usłyszymy piosenki z repertuaru Mieczysława Fogga czy Wiery Gran, ale w nieco bardziej współczesnych aranżacjach.

• 31 lipca, niedziela – Adam Strug z zespołem. Jest kompozytorem muzyki autorskiej, teatralnej i filmowej, scenarzystą i śpiewakiem o zjawiskowym głosie. To artysta owładnięty słowiańskim duchem, który od lat ocala, bada i wykonuje dawne polskie pieśni, przechowywane w tradycji ustnej.

• 1 sierpnia, poniedziałek – Ola Bilińska zaprezentuje kompozycje pochodzące z jej najnowszej płyty zatytułowanej „Libelid". Artystka zaśpiewa dla nas w języku jidysz o miłości.

• 2 sierpnia, wtorek – Janusz Prusinowski Kompania. Bez wątpienia będzie to niezapomniany wieczór i wspaniała okazja do tańców na kazimierskim Rynku.

• 4 sierpnia, czwartek – Čaci Vorba, który na kazimierskim Rynku wykona tradycyjne melodie cygańskie, karpackie i bałkańskie.

• 5 sierpnia, piątek – Młoda Polska Filharmonia pod dyrekcją Adama Klocka. Młoda Polska Filharmonia tym razem zaprosiła do udziału w trasie koncertowej zespół Vołosi – improwizujący kwintet smyczkowy złożony z muzyków klasycznych i górali. Usłyszymy specjalnie zaaranżowane na orkiestrę autorskie kompozycje Vołochów.

Więcej na: http://www.kazimierzdolny.pl.

a