środa, listopad 29, 2023
Follow Us
czwartek, 23 czerwiec 2016 00:00

Lionel Richie zaśpiewa w Ergo Arenie Wyróżniony

Napisane przez JEN
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Lionel Richie zaśpiewa w Ergo Arenie http://lionelrichie.com

Lionel Richie, właściciel jednej z najbardziej charakterystycznych „ciemnych" barw głosów w branży muzycznej, który sprzedał ponad 100 milionów egzemplarzy płyt wystą pi w Ergo Arenie 21 lipca 2016. Artysta jest laureatem m.in. Oscara, statuetki Golden Globe, 5. nagród Grammy i 10. American Music Awards.

Pierwszy album amerykańskiego piosenkarza, zatytułowany po prostu „Lionel Richie", ukazał się w 1982 roku, błyskawicznie sprzedając się w nakładzie 4 milionów sztuk.
- Lionel Richie to kompleksowo fantastyczny artysta – świetny wokalista i świetny kompozytor. Ma w sobie charyzmę, która jest potrzebna, by osiągnąć sukces. Jestem wielkim fanem jego wczesnej twórczości, czyli grupy The Commodores, znanej z takich utworów jak „Brick House" czy „Machine Gun". Jest to muzyka, która wciąż zachwyca. Lionel Richie wyglądał w tamtych czasach dość zabawnie, jednak śpiewał tak genialnie, że po prostu musiał rozpocząć karierę solową i pokazać, że Comodorres to tak naprawdę on – zauważa Roman Rogowiecki, znany dziennikarz muzyczny.
Artysta ma dziś na koncie wydanie dziesięciu albumów studyjnych, spośród których ostatni – „Tuskegee" ukazał się w 2012 roku. Richie od wielu lat uważany jest także za jednego z autorów najlepiej sprzedających się płyt wszech czasów. Polska publiczność w Gdańsku będzie miała wyjątkową okazję zaśpiewać w lipcu największe hity z obszernego repertuaru artysty, obejmującego ponad cztery dekady. 21 lipca w gdańskiej Ergo Arenie usłyszymy takie przeboje, jak chociażby: 'Hello', 'Easy', 'Dancing On The Ceiling,' 'Say You Say Me', 'Three Times a Lady' oraz 'All Night Long'.

Bilety na koncert Lionela Richie kosztują od- 395 zł (VIP - 699 zł).

a