niedziela, grudzień 10, 2023
Follow Us
czwartek, 02 czerwiec 2016 00:00

Ośmiorniczki dla wcześniaków Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ośmiorniczki dla wcześniaków http://mynomadhome.com

Coraz więcej polskich szpitali uczestniczy w akcji charytatywnej "Ośmiorniczki dla wcześniaków". Inicjatorami kampanii w Polsce są lekarze z Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, którzy chcą rozpowszechnić pomysł zaczerpnięty z placówek w Danii, Holandii i Ukrainy.

Ośmiorniczki to maskotki dla wcześniaków, wykonane z bawełny. - Wspierają poczucia bezpieczeństwa dziecka, które w łonie matki trzyma pępowinę i czuje się dzięki temu dobrze. W inkubatorze wcześniaki próbują łapać za rurki, dreny, cewniki. Wtedy przydają się macki ośmiornicy - mówi Marta Tomaszewska, pediatria z Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka WSzZ w Kielcach.

Ośmiorniczki są produkowane przez wolontariuszki, zgodnie z restrykcyjnymi zasadami. Składają się w 100 procentach z antyalergicznej bawełny i są wypełnione kulką silikonową. Należy prać je w temperaturze 60 stopni.

- Każdy wcześniak otrzymuje jedną ośmiorniczkę, którą może zabrać ze sobą do domu. W akcję zaangażowało się już wiele szpitali i kobiet, które wykonują zabawki. Potrzebnych jest coraz więcej ośmiorniczek, dlatego uczestnicy kampanii apelują o jej wsparcie - dodaje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik prasowy WSzZ w Kielcach

Pomagać można na wiele sposobów: przez polubienie na Facebooku i udostępnianie informacji o akcji, dzierganie ośmiorniczek czy kontaktowanie się ze szpitalami. Można również wesprzeć działania finansowo bądź przez podarowanie nici lub włóczki.

Więcej na: http://www.rynekzdrowia.pl.

a