czwartek, luty 09, 2023
Follow Us

Nawrocki

środa, 04 maj 2016 00:00

Kino za dychę Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kino za dychę http://www.nbp.pl

Dobre polskie filmy w cenie 10 zł - w ramach projektu „Kultura Dostępna w kinach" - można obejrzeć w każdy czwartek o godzinie 18 w sieci kin Helios i warszawskim Iluzjonie. Od 5 maja do 25 sierpnia 2016 zobaczymy m.in. nagradzane „Córki Dancingu", „Moje córki krowy", „Demona" i bijącą rekordy popularności „Planetę singli".

Projekcje odbywają się w 33 miastach. Organizatorom zależało na dotarciu do miast różnej wielkości, tak, by hasło „Kultura Dostępna" było realizowana nie tylko w dużych ośrodkach.

„Moje córki krowy" to film bardzo życiowy, miesza w sobie sceny dramatyczne z komediowymi. Pozwala na chwilę refleksji o rodzinnych relacjach z tymi, którzy odchodzą i z którymi zostajemy. Wspaniałe role zagrali w filmie Gabriela Muskała, Marian Dziędziel i Marcin Dorociński. Serdecznie zapraszam do kin 23 czerwca o godz. 18:00 - zachęca aktorka Agata Kulesza.

Pokazy specjalne

5 maja, z okazji Roku Sienkiewiczowskiego oraz z myślą o tegorocznych maturzystach, zostanie pokazany film „Potop Redivivus" w wersji po rekonstrukcji cyfrowej. 19 Maja, dzień po 96. rocznicy urodzin Jana Pawła II, możecie zobaczyć film dokumentalny „Apartament", będący obrazem papieża, jaki znali tylko jego najbliżsi.

Projekt gorąco popiera również aktorka Maja Ostaszewska: Od początku wspieram „Kulturę Dostępną w kinach", dzięki której możecie oglądać dobre polskie filmy za bardzo przystępną cenę na kinowym ekranie. Fantastyczny jest również portal www.kulturadostepna.pl. Pokazuje, że można wyjść z domu, spotkać się z przyjaciółmi przy okazji kulturalnych wydarzeń, które nie kosztują wiele, a często są darmowe.

„Kultura dostępna w kinach" to projekt Narodowego Centrum Kultury, które wraz z siecią kin Helios i warszawskim kinem Iluzjon zachęca Polaków do oglądania rodzimych produkcji w kinowej jakości. Zapraszamy w każdy czwartek o godz. 18 do na polskie filmy w cenie 10 zł dla każdego.

Repertuar i adresy kin na: www.kulturadostepna.pl/kultura-dostepna-w-kinach.

Źródło: www.kurier.pap.pl.

a