niedziela, styczeń 29, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 28 kwiecień 2016 00:00

"Nasza młodsza siostra" z dyskusją

Napisane przez www.gutekfilm.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na przedpremierowy pokaz filmu "Nasza młodsza siostra" Hirokazu Kore-edy do Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Wysokich Obcasów" zapraszają Gutek Film wraz z magazynem "Wysokie Obcasy" w czwartek 5 maja 2016. W kinach film "Nasza młodsza siostra" można będzie obejrzeć od 13 maja 2016.

Pokazy filmu wraz z dyskusją odbędą się 5 maja o godz. 19.30 w ośmiu miastach w Polsce. Spotkanie w warszawskim kinie Muranów poprowadzi dziennikarz filmowy Krzysztof Kwiatkowski. Jego gościem będzie doktor nauk humanistycznych Iwona Kordzińska-Nawrocka, autorka licznych prac o kulturze Japonii, adiunkt przy Zakładzie Japonistyki i Koreanistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Dyskusja będzie transmitowana na żywo do pozostałych kin biorących udział w projekcie:
☛ Gdynia | GDYŃSKIE CENTRUM FILMOWE
☛ Kraków | KINO POD BARANAMI
☛ Łódź | KINO CHARLIE (pokaz bez transmisji dyskusji)
☛ Olsztyn | KINO AWANGARDA
☛ Poznań | NOWE KINO PAŁACOWE
☛ Szczecin | KINO PIONIER
☛ Wrocław | KINO NOWE HORYZONTY

Dyskusję będzie można obejrzeć na kanale YouTube pod adresem youtube.com/GutekFilm/.

Osoby, które przyjdą na pokaz z nr 18 (877) „Wysokich Obcasów" (wydanie z 30 kwietnia 2016), będą mogły kupić bilet w promocyjnej cenie. Podczas pokazu wśród widzów zostaną rozdane DVD z repertuaru Gutek Film.

Opis filmu
Po nagrodzonym przez jury festiwalu w Cannes 2013 filmie „Jak ojciec i syn" Hirokazu Kore-eda powraca z – inspirowaną kinem Ozu – subtelną opowieścią o miłości i bliskości. Trzy siostry mieszkają w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadą na daleką prowincję, aby wziąć udział w pogrzebie. Tam poznają swoją nastoletnią przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszają ją, by zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny. Film Hirokazu Kore-edy, jednego z najbardziej uznanych współczesnych reżyserów, to realistyczny i pełen niuansów portret relacji między czterema siostrami, a także słodko-gorzka opowieść o ludziach żyjących w nadmorskim mieście. Na tle niezwykłej przyrody opowiada poruszającą historię o skomplikowanych emocjach, poszukiwaniu siebie i powstawaniu prawdziwej rodziny.

a