sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
piątek, 08 kwiecień 2016 00:00

Nowy film z Timem Rothem: „Opiekun" Wyróżniony

Napisane przez www.gutekfilm.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zachęcamy do obejrzenia zwiastuna filmu "Opiekun" Michela Franco z Timem Rothem w roli głównej, nagrodzonego na Festiwalu w Cannes w 2015 roku nagrodą za Najlepszy Scenariusz. "Opiekun" w kinach od 29 kwietnia 2016 roku.

Film opowiada historię pielęgniarza Davida, na co dzień opiekującego się nieuleczalnie chorymi pacjentami. Traktuje swój zawód jak powołanie i z każdą osobą, którą się zajmuje, nawiązuje silną emocjonalną więź. Poza pracą jest samotnym, zamkniętym w sobie człowiekiem, strzegącym tajemnicy swojej przeszłości. "Opiekun" zbiera świetne recenzje, a krytycy podkreślają zwłaszcza oszczędną i delikatną, ale zapadającą w pamięć rolę Tima Rotha.

Tim Roth jako David jest doskonały. Spokojny i tajemniczy, skrywający prawdę o sobie, ale promieniujący przeżytym smutkiem i cierpieniem. | The Guardian

Zniewalający film. | Screen International

Z tym filmem zidentyfikuje się wielu widzów. Będzie on w nich rósł po seansie, z każdą godziną i każdym dniem. | Variety

Roth jest wspaniały. | Time Out London

Doświadczenie absolutnie przeszywające i niezapomniane. | Areyouwatchingclosely.pl

Opis filmu

Tim Roth w nowym filmie Michela Franco, twórcy znanego z polskich kin filmu „Pragnienie miłości" (Después de Lucía), laureata nagrody głównej sekcji Un Certain Regard na festiwalu w Cannes 2012. Jego najnowszy film "Opiekun" trafił w 2015 roku do canneńskiego konkursu i został uhonorowany nagrodą za Najlepszy Scenariusz.

David jest pielęgniarzem, na co dzień opiekuje się nieuleczalnie chorymi pacjentami. Traktuje swój zawód jak powołanie i z każdą osobą, którą się zajmuje, nawiązuje silną emocjonalną więź. Poza pracą jest samotnym, zamkniętym w sobie człowiekiem, strzegącym tajemnicy swojej przeszłości. Każdego ze swoich pacjentów potrzebuje równie mocno jak oni jego.

a