niedziela, wrzesień 26, 2021
Follow Us
środa, 30 marzec 2016 00:00

Największa farma solarna na wodzie Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Największa farma solarna na wodzie http://www.thameswater.co.uk

Na obrzeżach Londynu, w Walton, powstaje elektrownia słoneczna. Moduły fotowoltaiczne będą unosiły się na powierzchni zbiornika wodnego Queen Elizabeth II, a farma będzie największą tego typu inwestycją w Europie i jedną z największych tego typu instalacji na świecie.

Instalacja złożona z około 23 tysięcy modułów fotowoltaicznych o łącznej mocy około 6,3 MW powstaje na zlecenie spółki Thames Water, która zaopatruje w wodę około 13,5 miliona Brytyjczyków. Farma fotowoltaiczna, której powierzchnia będzie wynosić 57,500 m2 (powierzchnia ośmiu boisk piłkarskich), ma generować 5,8 mln kilowatogodzin energii elektrycznej w ciągu roku, co odpowiada rocznemu zapotrzebowaniu na energię dla 1800 gospodarstw domowych. Pływająca farma fotowoltaiczna ma zostać uruchomiona pod koniec marca 2016 roku.

Brytyjska farma będzie tą największą na świecie do czasu, aż palmę pierwszeństwa przejmie japońska firma Kyocera, która buduje na zbiorniku tamy Yamakura największą na świecie farmę solarną o wielkości 180 tysięcy metrów kwadratowych, mającej osiągnąć moc bliską 14 MW.. Instalacja ma dostarczyć czystej energii do 5 tysięcy gospodarstw domowych.

Zaletą pływających far m fotowoltaicznych jest to, że dzięki naturalnemu chłodzeniu ich wydajność wzrośnie o około 10 procent, jednak ogniwa umieszczone na wodzie będą bardziej narażone na korozję i procesy degradacyjne.
Więcej na: http://biznes.ekologia.pl.

 

a