niedziela, grudzień 05, 2021
Follow Us
poniedziałek, 29 luty 2016 12:29

Rozmowy o stracie

Napisane przez WK
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kiedy strażak, żołnierz czy policjant nie wraca ze służby i zostawia rodzinę, nie można czekać, aż ktoś coś zrobi za nas i obejmie opieką dzieci, które muszą nauczyć się żyć bez ojca. Pomóc dziecku przejść przez żałobę, kiedy samemu bardzo się cierpi - to nie jest łatwe zadanie. Dlatego Fundacja Dorastaj z Nami wraz z Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa postanowiła wesprzeć rodziny osób, które poległy na służbie, wyjątkową publikacją: „Rozmowy o stracie".

- Publikacja jest zapisem spotkania osób, które zmierzyły się z nagłym i niespodziewanym odejściem kogoś bliskiego. Chcemy wspierać nie tylko dzieci, ale również ich opiekunów.- mówi Magdalena Pawlak, prezes zarządu Fundacji.

- Należy o tym mówić, nie może być to temat „tabu" zwłaszcza w środowisku, w którym strażak, żołnierz i policjant wykonując codziennie swoje zawodowe obowiązki jest, jak nikt inny, narażony na utratę życia – uzupełnia ppłk Leszek Stępień, dyrektor Centrum Weterana.

Fundacja Dorastaj z Nami wspiera naukę i rozwój dzieci, których rodzice stracili życie lub zdrowie w trakcie pełnienia służby publicznej. - Pomagamy dzieciom również z poczucia wdzięczności za poświęcenie ich rodziców. Chcemy, bo słowo „bohater" odzyskało właściwe znaczenie - podkreśla Pawlak.

- Naszą opieką obejmujemy rodziny tych, którzy oddali życie, po to by zawsze wiedzieli, że jesteśmy z nimi, że pamiętamy o ich bliskich i o nich, a przez to pomagamy im przejść przez ten bardzo trudny czas radzenia sobie bez męża czy syna – dodaje Stępień.

a