niedziela, grudzień 05, 2021
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 109.
wtorek, 09 luty 2016 14:42

Mija 6. rocznica śmierci Andrzeja Struja

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Sześć lat temu zginął Andrzej Strój Sześć lat temu zginął Andrzej Strój fot. arch.

Podkomisarz Andrzej Struj 10 lutego 2010 r. zginął od pchnięcia nożem na warszawskim przystanku. To był dla niego dzień wolny od służby.

Policjant zwrócił uwagę młodym mężczyznom, którzy rzucali w tramwaj koszem na śmieci. Zginął od pchnięcia nożem.

Honorowy dawca krwi, moderator Internetowego Forum Policyjnego a przede wszystkim tata kochający swoje córki. Jeden z tych, którzy są zawsze na służbie. 10 lutego 2010 r. jako jedyny zareagował na agresywne zachowanie mężczyzn na przystanku. "Zginął, bo nie przeszedł obojętnie wobec zła" - taki napis widnieje na tabliczce pamiątkowej wmurowanej w miejscu zdarzenia. Policjanci pamiętają - w każdą kolejną rocznicę jego śmierci na warszawskim przystanku płoną znicze.

Andrzej Struj służył w policji 15 lat. Pośmiertnie został awansowany do stopnia podkomisarza oraz odznaczony "Krzyżem Zasługi za Dzielność". Jego śmierć rozpętała w środowisku służb mundurowych dyskusję wokół kar za naruszenie nietykalności funkcjonariuszy. Andrzej Struj osierocił dwoje dzieci. Historię policjanta i jego dzieci przedstawia reportaż przygotowany przez Fundację Dorastaj z Nami, która opiekuje się córkami Andrzeja Struja.

a