niedziela, maj 19, 2024
Follow Us
piątek, 01 styczeń 2016 00:00

Oscarowa shortlista Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Boska komedia "Zupełnie Nowy Testament" trafiła na oscarową shortlistę w kategorii Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego. Czy europejskiej komedii roku uda się zdobyć statuetkę Amerykańskiej Akademii?  "Zupełnie Nowy Testament" w kinach od 1 stycznia 2016.

Na oscarowej shortliście znalazły się jeszcze 2 inne premiery Gutek Film: węgierski "Syn Szawła" o członku Sonderkommando w niemieckim nazistowskim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau (w kinach od 22 stycznia 2016) oraz francuski "Mustang" - debiut młodej reżyserki, który podbił serca canneńskiej publiczności, a jednocześnie wywołał ożywioną dyskusję dotyczącą wolności i praw współczesnych kobiet (w kinach od 1 kwietnia 2016).

5 tytułów nominowanych w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny zostanie ogłoszonych 14 stycznia 2016 roku. Gala, na której poznamy laureatów tegorocznych Oscarów, odbędzie się 28 lutego 2016 roku w Hollywood.


OPIS FILMU

Gdzie mieszka Pan Bóg? W Brukseli, z rodziną, którą tyranizuje. Największą przyjemność sprawia mu bezmyślne oglądanie telewizji, dokuczanie żonie i wymyślanie praw, które coraz bardziej komplikują ludziom życie. Do czasu. Jego córka Ea nie może go już znieść i postanawia się zbuntować. Wykrada ojcu z komputera hasła i wszystkie tajemnice, dzięki którym będzie mogła urządzić świat zupełnie od nowa.

„Zupełnie Nowy Testament" to komedia w reżyserii Jaco Van Dormaela („Mr. Nobody", „Ósmy dzień") z Benoît Poelvoorde („Nic do oclenia"), Yolande Moreau („Serafina") i Catherine Deneuve w rolach głównych.

a