sobota, listopad 26, 2022
Follow Us
poniedziałek, 21 grudzień 2015 12:09

To my Polacy! Wyróżniony

Napisane przez PG
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Stereotyp to konstrukcja myślowa, która zawiera możliwie proste przeświadczenie na temat różnych zjawisk, w tym również grup społecznych. Tyle definicja, jeśli zaś chodzi o praktykę, to wystarczy przejrzeć internet, aby przekonać się, że to właśnie stereotypy kreują wizerunek Polski i Polaków w oczach zachodu.

Filmowcy ze studia „Czarny Słoń", dzięki wsparciu PKN Orlen, postanowili rozprawić się z tym podejściem. Przygotowali kilkuminutowy film, na którym w przemyślany sposób, wyśmiewają popularne stereotypy, m.in. rzekomą słabość do niemieckich samochodów, zamiłowanie do zabawy, czy najmowanie się do najcięższych prac. Każdy ze stereotypów jest zestawiony z osiągnięciem, np: słabość do aut? tak, bo to Polscy designerzy pracują dla takich marek jak np. Audi, zamiłowanie do zabawy? tak, bo to nad Wisłą powstają najlepsze gry komputerowe świata!

Film „Do you beleive in stereotypes?" („Czy wierzysz w stereotypy?") został zaprezentowany w grudniu w ambasadzie RP w Atenach podczas wydarzenia promującego nasz kraj pt. „Polska jest kobietą". Już po kilku dniach stał się jednym z hitów portalu YouTube.

 

a