sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
piątek, 18 grudzień 2015 00:00

Sylwester na scenie Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sylwestrowy wieczór warszawski Teatr Dramatyczny pokaże komedię Iwana Wyrypajewa „Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie". Na scenie Katarzyna Herman, Witold Dębicki i Zdzisław Wardejn. Po przedstawieniu lampka szampana. Na spektakl sylwestrowy 31 grudnia 2015 teatr zaprasza o godzinie 20.

Spotkanie trojga bliskich sobie ludzi. Rozmowa zaczyna się grą towarzyską i prowadzi do walki, w której stopniowo bohaterowie zrzucają maski. Ścierają się poglądy na życie, wracają wspomnienia z dzieciństwa, pojawiają się tematy samotności, przemijania i relacji damsko-męskich.
"Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie" to sztuka przewrotna. Wyrypajew bawi się konwencjami komedii salonowej, nawiązuje do wielkiej literatury rosyjskiej i teatru absurdu.
Jedna z postaci wierzy w Boga, druga w nic nie wierzy, trzecia wierzy w terapeutę. Trzy wyraźne postawy, jak żyć. – mówi Katarzyna Herman - Pojawia się żonglerka istotnymi pytaniami zaaplikowana w bezbolesnej formie. Będzie też trochę masakry i zagadka kryminalna: „Gdzie był Marcus w zeszły poniedziałek" – dodaje aktorka.


Bilety w cenie od 90 do 120 złotych. Więcej na: www.bilety.teatrdramatyczny.pl.


a