niedziela, październik 01, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 06 listopad 2015 14:05

Spectre czyli nowy Bond na ekranach kin

Napisane przez Ewa Ploplis
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

6 listopada na ekrany kin w Polsce wchodzi nowy film z agentem 007 czyli „Bondem" pt. „Spectre". Podobnie jak poprzednich filmach i tym razem fanów i widzów czeka prawdziwe kinowe szaleństwo na zimno i na gorąco.

Akcja filmu rozgrywa się w gorących i zimnych klimatach. Reżyserem nowego obrazu o 007 jest Sam Mendes, a główną rolę zagrał, podobnie jak poprzednim razem, Daniel Craig. Obok Bonda na ekranie zobaczymy szereg znanych aktorów, m.in. Monicę Bellucci, Ralpha Fiennesa i Christophera Waltza, który wcielił się w rolę czarnego charakteru. Scenografią do filmu zajął się Dennis Gassner, zdobywca Oscara za „Bugsy'ego".

– Ten film o Bondzie jest wyraźnie inny od poprzednich, w których wystąpiłem – mówi Daniel Craig, odtwórca głównej roli agenta 007. - Myślę, że stylem nawiązuje wyraźniej do pozycji z lat 60. i 70. – dodaje.

– Chcieliśmy powrócić do tego oldskulowego glamouru w sensie fantastycznych, jak z innego świata, lokalizacji. Posunąć się w tym o wiele dalej- komentuje reżyser Sam Mendes.

Na początek twórcy serwują publiczności „coś gorącego", czyli Dzień Zmarłych w mieście Meksyk. W scenach w Mexico City wzięło udział 1520 statystów, którzy byli każdego dnia przygotowywani przez 107 makijażystów przez trzy godziny.

Widzowie dostają także coś zimnego, czyli brawurową akcję na śniegu. Widowiskowe sekwencje śnieżne już bywały częścią poprzednich filmów tej serii, ale tym razem nie ma na ekranie nic, co byłoby związane ze sportami zimowymi. Są natomiast samoloty i samochody.

Fabuła filmu jest dość prosta i w podobnej konwencji do poprzednich filmów o agencie 007. James Bond (Craig) otrzymuje tajemniczą wiadomość dotyczącą swojej przeszłości. Za jej sprawą wyrusza na ryzykowną misję do stolicy Meksyku. Trop wiedzie następnie do Rzymu, gdzie Bond spotyka Lucię Sciarrę (Monica Bellucci), piękną wdową po słynnym przestępcy. Podczas tajnego spotkania 007 dowiaduje się o istnieniu niebezpiecznej organizacji zwanej Spectre. W tym samym czasie w Londynie nowy szef rządowego centrum bezpieczeństwa nie tylko kwestionuje działania Bonda, lecz podaje w wątpliwość konieczność istnienia agencji MI6, na której czele stoi M (Ralph Fiennes). Bond prosi Moneypenny (Naomie Harris) i Q (Ben Whishaw) o pomoc w odszukaniu Madeleine Swann (Léa Seydoux), córki dawnego wroga. To ona może być kluczem do rozwikłania zagadki SPECTRE. Zbliżając się do złowrogiej organizacji, Bond odkrywa wstrząsające powiązanie między sobą a przeciwnikiem, którego ściga (w tej roli Christoph Waltz).

Film wart jest obejrzenia. Stanowi świetną rozrywkę i jest jak wszystkie filmy z tej serii widowiskowy. Jednak nie należy spodziewać się po nim zbyt wiele.

a