sobota, listopad 26, 2022
Follow Us
piątek, 25 wrzesień 2015 12:07

Czy Robert Lewandowski wypromuje Leszno? Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czy Robert Lewandowski wypromuje Leszno? http://www.weltfussball.de

Bramki strzelone przez Roberta Lewandowskiego w ligowym meczu Bayernu z Wolfsburgiem zadziwiły nie tylko sportowy świat. W ciągu zaledwie 9 minut strzelił ich pięć. Był to najszybszy hat-trick w historii Bundesligi. Ten wspaniały napastnik swoje pierwsze piłkarskie osiągnięcia zdobywał na boisku KS Partyzant w podwarszawskim Lesznie, ale żadnego oficjalnego meczu w tym klubie nie zagrał.

W 2012 roku Robert Lewandowski odwiedził swoją dawną szkołę:

Może władze gminy Leszno wykorzystają popularność tego sławnego piłkarza i fakt, że jako dziecko Robert Lewandowski zaczynał kopać piłkę właśnie tutaj, w Lesznie? Z Leszna mama odwoziła małego Roberta (rocznik 1988) codziennie na treningi do warszawskiego klubu piłkarskiego Varsovia.

Gmina Leszno jest senna, i - jak nieoficjalnie mówią pracownicy Urzędu Gminy - biedna. Bez przemysłu, bez rozwiniętej infrastruktury turystycznej. Według danych z Narodowego Spisu Powszechnego w 2011 r. gminę zamieszkiwało 9707 osób. Kiedy wjeżdżam do Leszna, na myśl przychodzi mi głównie ta piosenka z Kabaretu Starszych Panów:

Robert Lewandowski strzelił pięć bramek dla FC Bayern München w wygranym 5-1 (0-1) meczu 6. kolejki niemieckiej Bundesligi z VfL Wolfsburg. 27-letni napastnik w przerwie wszedł w miejsce Thiago Alcântary. Reprezentant Polski ma już osiem bramek w obecnym sezonie Bundesligi.
Więcej na: http://www.warszawa.sport.pl.

a