wtorek, maj 28, 2024
Follow Us
czwartek, 01 październik 2015 00:00

Coraz mniej dzieci Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Coraz mniej dzieci http://www.morguefile.com

Od 1989 roku w Polsce ubyło ponad 4 mln dzieci. W tej chwili w naszym kraju żyje niecałe 7 mln dzieci i liczba ta ciągle maleje.

UNICEF Polska zdecydował się uruchomić pierwszy w Polsce serwis internetowy www.DzieciwPolsce.pl, który pozwala na monitorowanie sytuacji dzieci w naszym kraju.

Malejąca liczba dzieci, spadek ich udziału w populacji z 29,5 proc. w roku 1989 do 18,2 proc. w roku 2013 wskazuje na konieczność intensyfikacji działań mających na celu odwrócenie negatywnego trendu, podkreśla Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

W serwisie www.dzieciwpolsce.pl można znaleźć najważniejsze informacje dotyczące życia dzieci w dziesięciu obszarach: demografia, zdrowie, edukacja, piecza zastępcza, rodzina, przemoc, ubóstwo, zachowania zdrowotne, wypadki, sport i rekreacja. Dzięki tym informacjom można uzyskać kompleksowy obraz życia dziecka w Polsce oraz wskazać najważniejsze problemy dotykające dzieci w naszym kraju. Serwis jest skierowany do instytucji, organizacji oraz osób, których celem jest poprawa życia najmłodszych, a w szczególności do organizacji pozarządowych, mediów, instytucji naukowych oraz samorządów.
Więcej na: http://www.rynekzdrowia.pl.

a