środa, sierpień 17, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/21609.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/21609
czwartek, 23 lipiec 2015 10:39

Promocja książki „Świat wobec Powstania Warszawskiego 1944″ i śpiewanie piosenek powstańczych Wyróżniony

Napisane przez www.muzeum-niepodleglosci.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na promocję najnowszej książki prof. Mariana M. Drozdowskiego „Świat wobec Powstania Warszawskiego 1944″ i śpiewanie piosenek powstańczych zaprasza Muzeum Niepodległości w Warszawie w środę 29 lipca o godz. 17.

Publikacja „Świat wobec Powstania Warszawskiego 1944″ ukazuje, jaki był stosunek do Powstania Warszawskiego III Rzeszy i jej satelitów, ZSRR, mocarstw zachodnich i państw neutralnych. Przybliża, jak zareagowały na wybuch Powstania Warszawskiego Stolica Apostolska, organizacje międzynarodowe, światowa Polonia. Opisuje, jaka była interpretacja Powstania Warszawskiego w propagandzie niemieckiej (także niemieckiego ruchu oporu) i światowego komunizmu, w tym Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego. Przedstawia, jak organizacje krajowe i międzynarodowe pomagały warszawiakom podczas ich exodusu po upadku Powstania Warszawskiego. Określa specyfikę Powstania Warszawskiego na tle innych europejskich powstań, a także odpowiada na pytanie, jaki był wpływ tych dramatycznych wydarzeń na polską myśl polityczną.

{gallery}21609{/gallery}

Praca w sposób niekonwencjonalny wzbogaca naszą wiedzę o międzynarodowych aspektach Powstania, w tym o stosunku Stalina i PKWN do Insurekcji Sierpniowej. Więcej na: http://muzeum-niepodleglosci.pl.

a