sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
poniedziałek, 20 lipiec 2015 00:00

"Młodość" zachwyca krytyków Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
"Młodość" zachwyca krytyków http://www.gutekfilm.pl

Nowy film Paolo Sorrentino, twórcy "Wielkiego piękna", od czasu międzynarodowej premiery w Cannes zachwyca krytyków. "Młodość" to olśniewająca wizualnie, pełna emocji i błyskotliwego humoru opowieść o gościach luksusowego hotelu u podnóża Alp. W rolach głównych Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano oraz Jane Fonda. Polska będzie trzecim w kolejności krajem, po Włoszech i Francji, w którym film trafi do kinowej dystrybucji. "Młodość" w kinach od 18 września 2015.

Wspaniałe filmowe spa dla zmęczonych przeciętnym kinem.
The Hollywood Reporter

To najdelikatniejszy film w dotychczasowej karierze Sorrentino. Pełna emocji opowieść o życiowej mądrości – zdobytej, straconej i odzyskanej. Keitel i Caine w swoich najlepszych rolach od dawna.
Variety

Rytm tego filmu wielu widzów po prostu porwie.
Screen Daily

„Młodość" to najbardziej przystępny film Sorrentino. Bardzo zróżnicowany, pełen niezwykłych wizualnych gagów, które można znaleźć niemal w każdej scenie.
The Playlist

„Młodość" nie jest kopią „Wielkiego piękna", choć dorównuje melancholijnej opowieści o jesieni życia Jepa Gambardelli. Doskonały film, o którym z pewnością będzie się pamiętać przez lata.
Film.org.pl

„Młodość" jest kinem spełnionym: opowiadając o erozji pamięci, Sorrentino pokazuje, że możemy ocalić się poprzez żal, strach, miłość czy nienawiść; słowem – poprzez emocje, które przetrwają degenerację umysłu.
Dwutygodnik

Wywiad z reżyserem filmu, Paolo Sorrentino:

- Co było inspiracją dla historii z "Młodości"?
- Od dość dawna chodził za mną pomysł na film o dyrygencie. Ten zawód wydaje mi się bardzo intrygujący. Czytałem kiedyś o pewnym włoskim dyrygencie, który odmówił występu przed królową. Pochodzę z małego miasteczka i trudno mi było uwierzyć, że ktoś może zachować się w ten sposób. Nie mogłem przestać o tym myśleć i to był sam początek tego projektu.

"Młodość" w kinach od 18 września.


OPIS FILMU

Najnowszy film twórcy nagrodzonego Oscarem "Wielkiego piękna". Paolo Sorrentino przedstawia olśniewającą wizualnie, pełną emocji i błyskotliwego humoru opowieść o gościach luksusowego hotelu u podnóża Alp.

Wybitny kompozytor (Michael Caine) otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta (Rachel Weisz) chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny (Paloma Faith), od której wszystko ją różni. Słynny reżyser (Harvey Keitel) szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor (Paul Dano), znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie. Miss Universe postanawia wszystkim pokazać, dlaczego to ona jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Wielka gwiazda (Jane Fonda) zjawia się po latach, by prosto w twarz powiedzieć mężczyźnie swojego życia, co naprawdę o nim myśli. Kilka letnich dni, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości.
Więcej na: www.gutekfilm.pl.

a