piątek, grudzień 02, 2022
Follow Us
poniedziałek, 22 czerwiec 2015 11:58

"Dziewczyna z perłą" i inne skarby haskiego Mauritshuisu Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pojawienie się w którymś ze światowej sławy muzeów "Dziewczyny z perłą" Johannesa Vermeera zawsze przyciąga na wystawę tłumy zwiedzających. W Japonii pojawiło się na niej ponad milion osób. Obraz pozostaje jednak cały czas okryty tajemnicą. Dzięki reportażowi Exhibition on screen możemy przyjrzeć mu się z bliska i poszukać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane z dziełem i jego twórcą.

Kim była dziewczyna, którą namalował Vermeer? Dlaczego pozowała mistrzowi i jaką technikę malowania on przyjął? Z jakiego powodu obraz otoczony jest tak wielką czcią i podziwem?

Po światowym tournée "Dziewczyna z perłą" powraca do rodzimej Hagi, do Muzeum Mauritshuis, które przez wiele lat remontowano. Rozpoczynając od wędrówki po odnowionym muzeum, przechodzimy do odkrywania tajemnic obrazu Vermeera, które wiążą się również z innymi dziełami Mauritshuisu.

"Dziewczyna z perłą" i inne skarby haskiego Mauritshuisu - Wielkie malarstwo na ekranie Kina Muranów: 28 czerwca (niedziela) o godz. 16.00. Czas trwania: 85 minut. Ceny biletów: 30 zł ulgowy | 35 zł normalny.

a