środa, czerwiec 16, 2021
Follow Us
piątek, 24 wrzesień 2010 08:01

Chopin zabrzmi w Egipcie Wyróżniony

Napisane przez EN/TB/Mat. pras
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Chopin zabrzmi w Egipcie mat. promocyjne

Z okazji obchodów 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, odbędzie się koncert "Chopin Klasycznie, Jazzowo, Rockowo" pod piramidami w Gizie. Będzie to pierwsza tak spektakularna forma prezentacji twórczości artysty w krajach arabskich.

Ponad 2500 osó{jumi [*4]}b, głównie Egipcjan już 29 września, zobaczy spektakl obrazujący twórczość wybitnego kompozytora we współczesnych aranżacjach. Obchody 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina są wspaniałą okazją do propagowania naszego dziedzictwa narodowego w tym kraju. Znani polscy artyści z Leszkiem Możdżerem i Anną Serafińską na czele zaprezentują rockowe i jazzowe wersje utworów Chopina w magicznych sceneriach piramid Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Nie jest tajemnicą, że Polska w tym kraju cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Tegoroczny koncert muzyki Chopina zalicza się do najważniejszych wydarzeń kulturalnych Egiptu. Jak zapewnia Ahmed Shokry Radca ds. Turystyki Ambasady Egiptu w Warszawie na tym wydarzeniu się nie skończy.
Organizatorami koncertu są Stołeczna Estrada i Opera w Kairze. Patronat nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Kultury oraz Ministerstwo Turystyki Egiptu.

{jumi [*7]}

 

a