czwartek, grudzień 07, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/21269.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/21269
czwartek, 18 czerwiec 2015 10:57

Książka kucharska dla entuzjastów mlecznych przysmaków Wyróżniony

Napisane przez Ewa Ploplis
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pod koniec czerwca do blisko 2500 szkół trafi niezwykła książka kucharska „Przepisy pełne mleka, czyli to, co Kot Mleczysław lubi najbardziej". Jest to wyjątkowa i bogato ilustrowana książka kucharska, na którą składają się konkursowe prace dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów biorących udział w programie „Mam kota na punkcie mleka".

Książka powstała w wyniku ogólnopolskiego konkursu „Moje ulubione mleczne danie", ogłoszonego w marcu tego roku przez organizatorów kampanii: Polską Izbę Mleka i Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

W zabawie udział wzięło blisko 650 uczniów ze szkół uczestniczących w programie. Zadanie, postawione przed uczestnikami konkursu, polegało na przygotowaniu potrawy na bazie dowolnego produktu nabiałowego oraz przesłaniu zdjęcia lub ilustracji wraz z towarzyszącym jej przepisem.

– Jesteśmy miło zaskoczeni liczbą i poziomem zgłoszonych do konkursu prac – mówi Agnieszka Maliszewska, dyrektor Biura Polskiej Izby Mleka. - Po długich i burzliwych naradach Jury wyłoniło 40 finalistów, których prace znalazły się w książce. Mieliśmy naprawdę twardy orzech do zgryzienia, ponieważ w każdą z prac dzieci włożyły mnóstwo wysiłku i serca, a pysznych przepisów na „mleczne co nieco" mógłby im pozazdrościć niejeden wybitny szef kuchni – dodaje.

W opublikowanych w książce przepisach możemy znaleźć pomysły na ulubione smakołyki Kota Mleczysława, m.in. chrupiące gofry, pyszne koktajle na bazie jogurtu, serowe placki z kaszy manny, truskawkową panna cottę i wiele, wiele innych. W wydaniu nie brakuje niezwykłych, kolorowych ilustracji i oryginalnych pomysłów, które zapewne staną się źródłem inspiracji niejednego kulinarnego entuzjasty.

- Mamy nadzieję, że zebrane w książce przepisy przypadną do gustu nie tylko dzieciom, ale również ich rodzicom. Chcielibyśmy, aby książka ta była okazją do spędzania wraz z dzieckiem miłych chwil w kuchni, podczas wspólnego, rodzinnego gotowania - mówi A. Maliszewska.

{gallery}21269{/gallery}

Organizator kampanii - Polska Izba Mleka jest największą organizacją branży mleczarskiej w Polsce. Została utworzona z inicjatywy spółdzielni i zakładów mleczarskich oraz firm z nimi współpracujących. Liczy ponad 70 członków, a wśród podmiotów zrzeszonych w niej znajdują się największe firmy mleczarskie i związane z branżą mleczarską. Głównym celem PIM jest współpraca członków i partnerów Izby na rzecz rozwoju i promocji polskiego mleczarstwa zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Natomiast drugi z organizatorów - Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka (PFHBiPM) została utworzona w 1995 r. Jest organizacją niezależną, dobrowolną i samorządną. Zrzesza ponad 9,2 tys. członków skupionych w 18 związkach regionalnych hodowców bydła i producentów mleka oraz w Polskim Związku Bydła Simentalskiego i Krajowym Związku Hodowców Czerwonego Bydła Polskiego.

Czytelnicy, których interesują zebrane w książce przepisy na mleczne pyszności, mogą skorzystać z elektronicznej wersji książki, dostępnej na stronie programu: www.mamkotanapunkciemleka.pl w formie flipbooka oraz w wersji PDF.

a