niedziela, grudzień 04, 2022
Follow Us
poniedziałek, 01 czerwiec 2015 00:00

"Amy" prosto z Cannes Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Długo wyczekiwana filmowa biografia zmarłej w 2011 niezwykle utalentowanej piosenkarki Amy Winehouse trafi do kin 7 sierpnia. Film "Amy" Asifa Kapadii miał swoją światową premierę na zakończonym niedawno festiwalu filmowym w Cannes, gdzie spotkał się z owacyjnym przyjęciem. W lipcu film trafi do kin w Wielkiej Brytanii oraz USA, a zaraz potem do polskich kin.

Z niezwykle poruszającego, ambitnego, wyjątkowego filmu wyłania się obraz dziewczyny wybitnie utalentowanej, nadwrażliwej, niestabilnej. [...] "Amy" to doskonały dokument. Nie można wobec niego pozostać obojętnym.
Anna Tatarska, Onet.pl

Film Kapadii to najlepszy dokument muzyczny od lat. Zaspokoi nie tylko fanów Amy Winehouse, ale też wymagających miłośników X muzy.
Artur Zaborski, T-mobile Music

Arcydzieło z tragedią w tle.
The Guardian *****

Nawet pokazywany poza konkursem dokument o Amy Winehouse potrafił wynieść opowieść o przedwcześnie zmarłej artystce na wyższy poziom, pokazać świetnie znaną historię upadku gwiazdy w uniwersalnym kontekście.
Karolina Pasternak, Newsweek

OPIS FILMU
Dokumentalna opowieść o zmarłej w 2011 roku w wieku 27 lat brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse. Historia dziewczyny obdarzonej fenomenalnym talentem, która w bardzo krótkim czasie stała się światową gwiazdą. Film zrealizowany z nieznanych do tej pory materiałów archiwalnych, z bardzo bliska pokazujący jej zawrotną karierę, presję globalnego sukcesu, potrzebę ryzykownego życia i trudne związki z mężczyznami.

"Amy" w kinach od 7 sierpnia 2015

a