niedziela, lipiec 05, 2020
Follow Us
piątek, 15 maj 2015 14:41

Dzień Strażaka z Misją Semper Fi

Napisane przez mat. pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Misja Semper Fi Fundacji Dorastaj z Nami będzie obecna podczas tegorocznych uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Obchody odbędą się już w najbliższą niedzielę, 17 maja br., w Ogrodzie Saskim.

Podczas obchodów Dnia Strażaka w Ogrodzie Saskim wszyscy chętni będą mogli wziąć udział m.in. w pokazach ratownictwa technicznego, medycznego oraz chemicznego, w pokazach tresury psów ratowniczych, zapoznać się z podstawami pierwszej pomocy medycznej, sprawdzić się na torze sprawności strażackiej, a to wszystko przy akompaniamencie orkiestry strażackiej.

Przedstawiciele i wolontariusze Fundacji Dorastaj z Nami obecni na pikniku będą szerzyć idee tegorocznej Misji Semper Fi dedykowanej Strażakom - bohaterom, pełniącym służbę publiczną, którzy oddali życie służąc państwu polskiemu i społeczeństwu. Celem działań Fundacji jest stałe zbieranie środków na stypendia dla podopiecznych, dzieci po poległych lub poszkodowanych na służbie strażakach, ale także wsparcie i opieka nad całymi rodzinami osieroconymi przez strażaków.

- W tym roku w szczególny sposób pragniemy uhonorować pracę straży pożarnej - mówi Magdalena Pawlak, Prezes Fundacji Dorastaj z Nami – Wierzymy, że nasz udział w Dniu Strażaka uwrażliwi i uświadomi społeczeństwu jak ciężką pracę pełną poświęceń wykonują strażacy.

Misję Semper Fi 2015 objął honorowym patronatem Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Generał Wiesław Leśniakiewicz.

Fundacja Dorastaj z Nami powstała w efekcie współdziałania przedstawicieli środowiska biznesu i ich troski o los dzieci, których rodzice zginęli w trakcie pełnienia służby publicznej dla naszego kraju. Fundacja została zarejestrowana 21 lipca 2010 roku. Największe działające w Polsce firmy powołując Fundację chciały docenić wagę pracy osób w służbie publicznej na rzecz naszego kraju. Ideą, która przyświecała Fundatorom była pomoc dla dzieci osób poszkodowanych w trakcie pełnienia służby publicznej. Fundacja swoją pomocą obejmuje dzieci osób poszkodowanych w trakcie pełnienia służby publicznej, włączając tu między innymi dzieci poszkodowanych strażaków, żołnierzy, ratowników górskich, policjantów.

a