czwartek, luty 09, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/20937.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/20937

Nawrocki

wtorek, 05 maj 2015 11:21

Premiera książki "Zima Guntera" Juana Manuela Marcosa Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Premiera książki "Zima Guntera" Juana Manuela Marcosa muzykaperu.pl

Na premierę książki "Zima Guntera", paragwajskiego pisarza Juana Manuela Marcosa, zapraszamy do Klubu Księgarza na Rynku Starego Miasta w Warszawie we wtorek 19 maja 2015 o godz. 15.

Podczas wieczoru promocyjnego w Klubie Księgarza na Rynku Starego Miasta 22/24 będzie można poznać nie tylko książkę i dowiedzieć się o paragwajskiej literaturze, ale też spróbować zupy paragwajskiej i posłuchać koncertu "Los Companieros" - indiańskich muzyków grających południowoamerykańskie rytmy.

„Zima Guntera" (w oryginale „El invierno de Gunter") napisana została przez znanego pisarza paragwajskiego, rektora Uniwersytetu Universidad del Norte w Asunción Juana Manuela Marcosa.
Juan Manuel Marcos jest autorem lub współautorem licznych książek i monografii, współautorem sztuk teatralnych, a jego teksty do muzyki paragwajskiej przyczyniły się do pojawienia się tzw. „Nuevo Cancionero Paraguayo".
Powieść „El invierno de Gunter" (Asuncion, El Lector, 1987), uważana jest przez wielu krytyków za najbardziej uniwersalną powieść w aktualnej literaturze paragwajskiej, przetłumaczoną na wiele języków, według której zrealizowano film w reżyserii Galii Gimenez.
W „Zimie Guntera" autor opisuje podróż oschłego urzędnika Banku Światowego, Paragwajczyka pochodzenia niemieckiego, który w okresie wojny o Malwiny przybywa wraz z żoną, Afroamerykanką Elizą, wrażliwą latynoamerykanistką, do samego centrum południowoamerykańskiego terroryzmu państwowego, aby podjąć próbę uratowania siostrzenicy, Soledad, młodej poetki, za pisanie wierszy uwięzionej i torturowanej.


{gallery}20937{/gallery}
"Zima Guntera" (Książka Roku 1987), uważana jest za najważniejszą powieść paragwajską ostatnich czterech dekad. Fabuła książki czerpie z dramatycznych doświadczeń z życia autora, Juana Manuela Marcosa w latach od 1973 do 1987, ciężkich czasach dyktatury wojskowej w Paragwaju, oraz z burzliwych lat wygnania politycznego w Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych.

a