wtorek, styczeń 31, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/20819.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/20819

Nawrocki

środa, 22 kwiecień 2015 13:42

Galeria Bezdomna - Multidyscyplinarnie zaprasza do wspólnego spotkania i działania Wyróżniony

Napisane przez Natalia Daca
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Orkiestra Sinfonia Varsovia ponownie otwiera swoje drzwi dla innych dziedzin sztuki! Tym razem współorganizowany jest projekt Galeria Bezdomna – Multidyscyplinarnie. W sobotę 25 kwietnia, każdy może przyjść ze swoimi pracami i zorganizować własną wystawę. Do dyspozycji jest kilka pięter zabytkowego budynku przy ul. Grochowskiej 272.

Po kilku edycjach Coming Out – najlepszych dyplomów warszawskiej ASP, 23. Międzynarodowym Biennale Plakatu, Międzynarodowym Triennale sztuk Graficznych im. Tadeusza Kulisiewicza „Imprint 2014" i wielu innych wystawach, Sinfonia Varsovia zaprasza Galerię Bezdomną – Multidyscylinarnie do zabytkowych przestrzeni przy ul. Grochowskiej 272.

Projekt czerpie z tradycji Galerii Bezdomnej, czyli prezentacji fotografii w pustostanach, starych fabrykach i przestrzeniach wymagających remontu, bez wcześniejszej selekcji prac. Każdy z twórców samodzielnie organizował wybraną przez siebie przestrzeń i przygotowywał wystawę.

Poza fotografią, Galeria Bezdomna – Multidyscyplinarnie jest otwarta dla wszystkich sztuk wizualnych, w tym malarstwa, rzeźby, grafiki, ceramiki, videoartu. Do dyspozycji twórców jest przestrzeń ok. 1000 m2. Instalowanie prac rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00 i potrwa do wieczora. Występ Kwartetu Puzonowego Orkiestry Sinfonia Varsovia o godz. 19.00 będzie sygnałem, że galeria jest dostępna dla publiczności.

Dodatkowo, w niedzielę 26 kwietnia (o godz. 15.00 i 17.00), w budynku Stajni, odbędą się dwa pokazy dawnych technik fotograficznych, które poprowadzą Marcin Szwaczko z Retro Atelier oraz Łukasz Gietka i Greg Ostrowski z Instytutu Fotograficznych Technik Szlachetnych.

Galerię będzie można zwiedzać od 26 do 29 kwietnia w godz. 14.00-20.00. Demontaż prac zaplanowany jest na czwartek 30 kwietnia.


{gallery}20819{/gallery}

Jak mówią organizatorki wydarzenia, Sylwia Mańko i Nel Lato: „Galeria Bezdomna - Multidyscyplinarnie zaprasza środowisko artystyczne oraz wszystkich tworzących nieprofesjonalnie w różnych dziedzinach sztuki do wspólnego spotkania i działania!".


Współorganizatorami są Orkiestra Sinfonia Varsovia i Instytut Fotograficznych Technik Szlachetnych.
Galeria Bezdomna - Multidyscyplinarnie
Orkiestra Sinfonia Varsovia
25-29 kwietnia 2015
ul. Grochowska 272, Warszawa
Więcej na: www.sinfoniavarsovia.org.

a