czwartek, luty 09, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/20683.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/20683

Nawrocki

środa, 08 kwiecień 2015 13:16

Wyjątkowy koncert na instrumencie Kanun

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wyjątkowy koncert na instrumencie Kanun Ambasada Tunezji w Polsce

Jego Ekscelencja Slim Ben Jaâfar Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Tunezji w Polsce zaprosił nas 7 kwietnia na wyjątkowy koncert na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Mieliśmy okazję posłuchać tunezyjskiej, maghrebskiej i orientalnej muzyki w wykonaniu Tareka Chaouachi, który jest mistrzem Kanun, przodka psałterium, instrumentu o siedemdziesięciu ośmiu strunach.

Bardzo potrzebujemy takich chwil wytchnienia, szczególnie po bolesnych wydarzeniach, które miały ostatnio miejsce w Tunezji. - powiedział Ambasador Slim Ben Jaâfar - Na szczęście mamy muzykę, która łagodzi obyczaje, ale także sprawia ulgę w cierpieniu. Jak powiedziała francuska poetka Marie-Noël Drouet: „Muzyka jest najpiękniejszą religią na świecie, która, ani nie stosuje gróźb, ani nie składa obietnic".

{gallery}20683{/gallery}

Tarek Chaouachi jest laureatem pierwszego Konkursu Piosenki Tunezyjskiej w 1980 roku.

a