sobota, listopad 26, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/20673.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/20673
piątek, 10 kwiecień 2015 00:00

"Party Girl" Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przedstawiamy polski plakat oraz zwiastun filmu "Party Girl" - jednego z najciekawszych francuskich debiutów ostatnich lat, laureata nagrody za najlepszy debiut - Złotej Kamery - na zeszłorocznym festiwalu filmowym w Cannes. Autorem projektu plakatu jest widz - uczestnik projektu Scope 50 - Krzysztof Knefel.

"Party Girl" to jeden z najciekawszych francuskich debiutów ostatnich lat, pokazany w ramach zeszłorocznego festiwalu filmowego w Cannes na otwarcie sekcji Un Certain Regard. Film otrzymał nagrodę festiwalu za najlepszy debiut – Złotą Kamerę. "Party Girl" w kinach od 15 maja 2015.

{gallery}20673{/gallery}

Angelique daleko do stereotypowego wizerunku pani w średnim wieku. Jest najstarsza z grupy pracujących w nocnym barze kobiet. Nie zwalnia tempa życia, wciąż lubi się bawić i świetnie czuje się w towarzystwie mężczyzn. Choć czasy się zmieniają i w lokalu zaczyna ubywać gości, uczucia stałego klienta Angelique, Michaela, są niezmienne. Od lat bez pamięci w niej zakochany, któregoś dnia nieoczekiwanie prosi ją o rękę. Przed Angelique pojawia się szansa na ustatkowanie się. Czy z niej skorzysta?

Utrzymany w stylu filmów Johna Cassavetesa, realistyczny portret silnej i wolnej kobiety, która wybrała życie poza granicami obyczajów i zasad tradycyjnego społeczeństwa. Film inspirowany prawdziwą „party girl" – matką jednego z reżyserów, która w filmie gra samą siebie.

a