Współcześnie jesteśmy zarzucani coraz to nowymi teoriami naukowymi. Jak się w nich rozeznać? Jak odróżnić teorie prawomocne od pseudoteorii, wiedzę od szarlatanerii, pseudonaukę od nauki? Punktem zaczepienia będą dwie klasyczne książki Karla Poppera „Logika odkrycia naukowego" i „Wiedza obiektywna". Zajmiemy się także niezwykle ciekawą pozycją demaskatora naukowych szalbierstw Martina Gardnera „Pseudonauka i pseudouczeni", w której poddaje krytycznemu osądowi m.in. pomysły Rudolfa Steinera, dianetykę, zjawisko UFO oraz wiarę w postrzeganie pozazmysłowe.
Warsztaty „Peripatos – filozofia w praktyce" odbywają się w każdy trzeci wtorek miesiąca o godzinie 18 w Pałacu Myślewickim. Informacje i zapisy pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Bilet kosztuje 10 zł, karnet na sześć warsztatów – 50 zł. Istnieje możliwość rezerwacji dodatkowego spotkania w języku polskim lub angielskim dla grup zorganizowanych (min. 10 osób).
Cykl jest realizowany przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie.
Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na: http://www.lazienki-krolewskie.pl lub https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie.
Blog Ośrodka Edukacji na: http://edukacjamuzealna.blogspot.com/.