piątek, kwiecień 10, 2020
Follow Us
wtorek, 17 marzec 2015 00:00

Szkatułka księżniczki, skarb królewicza Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Szkatułka księżniczki, skarb królewicza https://zamek-krolewski.pl

Na spotkanie dla dzieci w wieku 3 – 6 lat z cyklu Szkatułka księżniczki, skarb królewicza - Opowieści królewskiego ogrodnika: O kapryśnej królewnie - w Zamku Królewskim w Warszawie zapraszają: dr Katarzyna Buczek, Maria Reif i Agnieszka Wardak, które poprowadzą spotkanie dla najmłodszych. Dzieci do lat 6 wchodzą bezpłatnie na podstawie zaproszeń.

Szkatułka księżniczki, skarb królewicza – spotkania dla najmłodszych - jest cyklem zajęć przeznaczonych dla dzieci w wieku 3 – 6 lat, wprowadzającym najmłodszych w świat zamkowych tajemnic, zagadek i niespodzianek. Gdzie mieszkała księżniczka? Gdzie król jadał obiad? Jak można namalować taaaki duży obraz? Wszystkie te i podobne pytania traktujemy z należytą powagą.

Zaproszenia na Opowieści królewskiego ogrodnika można odbierać od poniedziałku 16 marca w Punkcie Informacji zamkowej. Bilet dla dorosłych - 14 zł. Liczba miejsc ograniczona.

Cykle edukacyjne w Zamku Królewski w Warszawie:

• Szlakiem Orientalnych Opowieści - dla dorosłych z dziećmi w wieku 5 – 10 lat, raz w miesiącu, w niedzielę, w godzinach 12.00 – 13.30. Bilet dla całej rodziny kosztuje 20 zł.

• Barwy Orientu - w wybraną niedzielę miesiąca, w godzinach 15.00 – 17.00, odbywają się koncerty muzyki orientalnej, spotkania z podróżnikami, pokazy slajdów, prelekcje oraz spotkania literackie. Bilet ulgowy 7 zł, normalny 14 zł.

• Godzina ze sztuką w Zamku - raz w miesiącu, w niedzielne południe, równolegle o godz. 12.00, 12.20, 12.40. Każde spotkanie trwa 15 – 20 minut. W niedzielę wstęp do Zamku Królewskiego w Warszawie jest bezpłatny.

• Sobotnie spotkania ze sztuką i historią - cykl spotkań składa się z krótkiego wykładu oraz – ewentualnie – zwiedzania fragmentu ekspozycji.

• Zamkowe wędrówki – zajęcia plastyczno-historyczne dla dzieci w wieku 8 – 12 lat, odbywają się w jedną sobotę w miesiącu.

• Szkatułka księżniczki, skarb królewicza – spotkania dla najmłodszych w wieku 3 – 6 lat. Wstęp dla dzieci do lat 6 jest bezpłatny (po okazaniu zaproszenia na zajęcia).

• Zamkowe spotkania literackie - raz w miesiącu, w soboty, trwają ok. 1 godz.

Pracownia Działań Muzealnych - tel./fax 22 35 55 291; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Więcej na: https://zamek-krolewski.pl/.

a