sobota, styczeń 16, 2021
Follow Us
czwartek, 12 marzec 2015 00:00

Warszawskie Dni Rodzinne Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Warszawskie Dni Rodzinne http://www.warszawskiednirodzinne.pl/

Na Warszawski Piknik Rodzinny Prudential V edycji Warszawskich Dni Rodzinnych organizatorzy zapraszają do  Centrum Rekreacyjno-Sportowego Bielany, przy ulicy Lindego 20, w niedzielę 15 marca w godzinach 11-15. Wśród atrakcji m.in. różne warsztaty i pokazy. Do projektu V Warszawskich Dni Rodzinnych Prudential, organizowanego przez Fundację Zwalcz Nudę oraz Miasto Stołeczne Warszawa przystąpiło również Muzeum POLIN, które zaprasza na organizowane przez siebie wydarzenia dzieci wraz z opiekunami.


Wśród wydarzeń:
• W domu żydowskim – spacer rodzinny - 15 marca, godz. 11.00–11.45, Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6. Grupa wiekowa: dzieci w wieku 4–6 wraz z opiekunami. Wstęp wolny, obowiązuje rejestracja internetowa.

Podczas spaceru po galerii Miasteczko, która stanowi część wystawy stałej Muzeum POLIN, odwiedzicie Miriam i Jankla w ich żydowskim domu. Opowiedzą Wam oni o przedmiotach, które się w nim znajdują, o świętej literze hebrajskiego alfabetu i porozmawiają z Wami w jidysz, czyli w języku, którym mówili kiedyś polscy Żydzi. Spotykamy się w holu głównym.

• W domu żydowskim – warsztaty rodzinne - 15 marca, godz. 11.00–14.00, Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6
Grupa wiekowa: dzieci w wieku 4–6 oraz 7+ wraz z opiekunami. Wstęp wolny, obowiązuje rejestracja internetowa.

W trakcie warsztatów nauczycie się pisać swoje imię w języku jidysz, którym kiedyś posługiwali się polscy Żydzi. Przygotujecie również własną grę memory oraz stworzycie ozdoby do domu zawierające żydowskie motywy, na przykład siedmioramienny świecznik menora lub symbol narodu żydowskiego Magen Dawid, zwany gwiazdą Dawida. Nie zabraknie też muzyki i poczęstunku! Spotykamy się w foyer Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN.


• Wokół świąt żydowskich – warsztaty na III Warszawskim Pikniku Rodzinnym Prudential - 15 marca, godz. 11.00–15.00, Centrum Rekreacyjno-Sportowe Bielany, ul. Lindego 20

Zapraszamy Państwa do naszego stoiska na III Warszawskim Pikniku Rodzinnym Prudential. Zagramy w drejdla, podobnie jak Żydzi w czasie Chanuki oraz zrobimy maski z okazji Purim. Wyjaśnimy Wam, skąd wzięły się te święta i zwyczaje, co upamiętniają i dlaczego zarówno dzieci, jak i dorośli tak bardzo je lubią.

Więcej na: http://www.warszawskiednirodzinne.pl/warszawski-piknik-rodzinny-prudential i http://www.polin.pl.

a