niedziela, grudzień 04, 2022
Follow Us
poniedziałek, 23 luty 2015 12:55

Pokazy specjalne filmu „Obietnica Pandory" Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na otwarte pokazy specjalne filmu „Obietnica Pandory" w studyjnych kinach w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Szczecinie zapraszamy we wtorek 24 lutego. Na wszystkie pokazy obowiązują bezpłatne wejściówki.

Bezpłatne projekcje filmu „Obietnica Pandory" w reżyserii nominowanego do Oscara Roberta Stone'a. są elementem programu edukacyjno-informacyjnego „Świadomie o Atomie", prowadzonego przez PGE EJ 1 – spółkę odpowiedzialną za budowę pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Celem programu jest przekazywanie rzetelnej i przystępnej wiedzy na temat energetyki jądrowej, umożliwiającej wyrobienie sobie własnej opinii w tej sprawie.


Szczegółowe informacje nt. filmu i planowanych pokazów można znaleźć na stronie: www.swiadomieoatomie.pl. Informacje dot. odbioru bezpłatnych wejściówek na stronach www poszczególnych kin.

LIista pokazów:
• Warszawa – Kino Muranów, 24 lutego, godzina 20 - klub filmowy DKF - http://muranow.gutekfilm.pl/film/obietnica-pandory/
• Kraków – Kino pod Baranami, 24 lutego, godzina 19 - http://www.kinopodbaranami.pl/wydarzenie.php?evnt_id=2389
• Wrocław – Kino Nowe Horyzonty, 24 lutego, godzina 18 - http://www.kinonh.pl/
• Szczecin – Kino Pionier, 24 lutego, godz. 20 - http://www.kino-pionier.com.pl/film/obietnica_pandory


Skojarzenia z bronią masowego rażenia oraz tragedia w Fukushimie sprawiły, że dla wielu pojęcie energetyki jądrowej stało się synonimem lęku i globalnego zagrożenia. Co jeśli takie opinie są bezpodstawne – czy potrafimy pozbyć się uprzedzeń? Czy źródło energii, które budzi tyle obaw w rzeczywistości może być jedynym ratunkiem przed katastrofą klimatyczną? Reżyser przygląda się osobistym historiom znanych ekologów, którzy radykalnie zmienili swoje stanowisko wobec energetyki jądrowej, walcząc obecnie o jej rozwój. Stone zabiera widza w podróż, śledząc proces przemiany głównych bohaterów i analizując fakty i mity związane z tym sposobem wytwarzania energii elektrycznej.

a