poniedziałek, lipiec 13, 2020
Follow Us
czwartek, 19 luty 2015 14:29

Setne urodziny Pani Danuty Szaflarskiej świętujmy przez dwa tygodnie! Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Setne urodziny Pani Danuty Szaflarskiej świętujmy przez dwa tygodnie! http://www.1944.pl/

Do uczestniczenia w wirtualnym przyjęciu urodzinowym z okazji 100. urodzin Danuty Szaflarskiej zaprasza wszystkich internautów Muzeum Powstania Warszawskiego. Tak wspaniała uroczystość dotyczy jednej z najwybitniejszych polskich aktorek i jednocześnie żołnierza Armii Krajowej. Przez dwa tygodnie - od 6 do 20 lutego 2015 r. - każdy może wziąć udział w specjalnym, urodzinowym przyjęciu. Wystarczy dołączyć do wirtualnego przyjęcia z udziałem Danuty Szaflarskiej.

Danuta Szaflarska – aktorka filmowa i teatralna, łączniczka w Powstaniu Warszawskim, pierwsza powojenna polska gwiazda filmowa, od 1941 roku związana z Warszawą. Jest tak wybitną osobą, że swoje urodziny świętuje podwójnie: w rzeczywistości urodziła się 6 lutego 1915 roku, zaś wg oficjalnych dokumentów dwa tygodnie później – 20 lutego (w wyniku wojennego bałaganu wpisano złą datę i tak już zostało).

Między 6 a 20 lutego Muzeum Powstania Warszawskiego prezentuje na facebooku wyjątkowe materiały dotyczące życia i twórczości Danuty Szaflarskiej m.in. niepublikowane wcześniej fragmenty wywiadu o jej udziale w Powstaniu i konspiracji. Przybliżymy także sylwetki wybitnych artystów, którzy współpracowali z Danutą Szaflarską w konspiracyjnych teatrach. Oprócz tego na śledzących profil www.facebook.com/1944pl czekają inne niespodzianki związane z wyjątkowym jubileuszem.

Szczegóły na: www.facebook.com/1944pl. Więcej na: http://www.1944.pl.

 

a