wtorek, maj 21, 2024
Follow Us
poniedziałek, 09 luty 2015 12:59

Muzealne amory i randka w MNW Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Muzealne amory i randka w MNW http://www.mnw.art.pl/Kajetan Sosnowski, Lato

Wszystkich zakochanych, poszukujących miłości i z natury romantycznych w Dzień św. Walentego zapraszamy na randkę w MNW. W sobotę 14 lutego Muzeum Narodowe w Warszawie przedłuża godziny otwarcia do 21! W tygodniu poprzedzającym Walentynki Muzeum Narodowe w Warszawie zachęca do dzielenia się  zdjęciami z ulubionymi dziełami sztuki. Najciekawsze zdjęcia - tzw. selfie - umieszczone na profilach na Facebooku i Twitterze z dopiskiem #miloscdosztuki zostaną nagrodzone.

Program spotkań i atrakcji organizowanych w MNW okazji Dnia Zakochanych:

• godz. 14.00 - Literackie historie miłosne na płótnach wielkich malarzy / wykład Urszuli Król
Tristan i Izolda, Paolo i Francesca, Angelika i Roland, Romeo i Julia... Najsłynniejsi kochankowie literatury europejskiej zawsze fascynowali malarzy. W jaki sposób ich dzieje ukazywali i interpretowali wielcy artyści? Odkryjemy znane historie miłosne w dziełach twórców różnych epok.

Kino MUZ / wstęp wolny / liczba miejsc ograniczona / ok. 75 min

• godz. 18.00 - Romans z muzyką w tle / oprowadzanie muzyczne / Marzena Masłowska
Kim była Nieśmiertelna Ukochana Ludwiga van Beethovena? Jaką historię skrywa rzeźba Augusta Rodina „Pocałunek"? Czy George Sand była jedyną ukochaną Fryderyka Chopina? Podczas spotkania walentynkowego poznamy historie romansów sławnych kompozytorów, a obrazy i rzeźby o tematyce miłosnej będą towarzyszyć nam podczas zwiedzania. Nie zabraknie również muzyki – dźwięki wiolonczeli przeniosą nas w romantyczny klimat tego niezwykłego wieczoru.

Zbiórka w Holu Głównym / obowiązuje bilet wstępu do Muzeum / obowiązują zapisy* / ok. 75 min. Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 9–15 pod numerem telefonu + 48 22 621 10 31 wew. 246 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

a