czwartek, wrzesień 23, 2021
Follow Us
wtorek, 27 styczeń 2015 11:39

Ostatnie dni zgłoszeń do programu grantowego „Patriotyzm Jutra" Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wniosek do ogólnopolskiego programu „Patriotyzm Jutra" można wysłać tTylko do 2 lutego 2015 roku. O dotacje na realizację projektów z zakresu edukacji hitorycznej, patriotycznej i obywatelskiej mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury z całej Polski. W tegorocznej edycji Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeznaczy na ten cel 2 mln zł, a od początku istnienia programu rozdysponowanych zostało ok. 10,5 mln zł.

„Patriotyzm Jutra" to ogólnopolski program grantowy, który służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski. Wspiera inicjatywy angażujące społeczności do działań poświęconych pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. Służy przywracaniu pamięci historycznej i budowaniu tożsamości opartej o znajomość własnej tradycji. Program – realizowany od 2006, a przez Muzeum Historii Polski od 2009 roku.

Zakłada ukazanie historii w sposób ciekawy, nowatorski i angażujący. Muzeum Historii Polski zachęca wszystkie stowarzyszenia, fundacje, biblioteki, domy kultury i muzea regionalne z całej Polski do zapoznania się z Regulaminem tegorocznej edycji Programu i zgłaszania swoich projektów.
W ramach Programu przyznane zostaną dotacje w wysokości od 5 do 50 tys. zł. Aby złożyć wniosek, należy zalogować się pod adresem: https://formularz.patriotyzmjutra.pl/. Zgłoszenia należy wysyłać do 2 lutego 2015 r.

Więcej na: www.muzhp.pl.

a