środa, czerwiec 23, 2021
Follow Us
poniedziałek, 05 styczeń 2015 00:00

Nowość w ofercie muzeum POLIN Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nowość w ofercie muzeum POLIN www.polin.pl

Nowośią w ofercie muzeum Polin w Warszawie jest oprowadzanie kuratorskie po wystawie stałej oraz spacery z przewodnikiem w pierwszą i trzecią środę miesiąca. To unikatowa okazja, by lepiej poznać kolejne epoki i porozmawiać o przyjętych na wystawie rozwiązaniach.

Styczniowe oprowadzania będą poświęcone galeriom Las i Pierwsze Spotkania, które rozpoczynają podróż przez 1000 lat historii na wystawie Muzeum POLIN.

Nowy cykl oprowadzań tematycznych po wystawie stałej

W każdą drugą i czwartą środę miesiąca możemy poznać wybrane zagadnienia z dziejów polskich Żydów. W styczniu przyjrzymy się dokładniej żydowskiemu osadnictwu na ziemiach polskich. Ewa Małkowska-Bieniek poprowadzi spacer pod tytułem: Od średniowiecza do dzisiaj – gdzie i ilu Żydów mieszkało w Polsce.

70. rocznica wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz-Birkenau

27 stycznia przypada 70. rocznica wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Aby upamiętnić to wydarzenie, wiele styczniowych wydarzeń w Muzeum POLIN poświęcone jest tematyce Zagłady i obozów śmierci. Program można również pobrać w formacie pdf TUTAJ.

Międzynarodowa konferencja „Międzykulturowość w edukacji historycznej"

Celem I międzynarodowej konferencji „Międzykulturowość w edukacji historycznej", która odbędzie się w dniach 20–22 kwietnia 2015 roku jest próba odpowiedzi na pytanie, jak wykorzystywać wiedzę i refleksję o przeszłości do budowania postaw otwartości w globalizującym się świecie oraz do odkrywania potencjału różnorodności w społecznościach lokalnych. Do 15. stycznia 2015 roku organizatorzy czekają na zgłoszenia propozycji warsztatów do jednego z czterech bloków tematycznych konferencji.
25 lutego – ogłoszenie pełnego programu konferencji i rozpoczęcie rejestracji uczestników
31 marca – zamknięcie rejestracji uczestników
20–22 kwietnia – międzynarodowa konferencja „Międzykulturowość w edukacji historycznej".


Nowe godziny otwarcia Muzeum POLIN

Od 1 stycznia 2015 r. dniem bezpłatnym w Muzeum POLIN będzie czwartek, nie jak dotychczas – poniedziałek.
Więcej na: http://www.polin.pl/.

a