sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
piątek, 19 grudzień 2014 15:43

Polski plakat i zwiastun filmu "Cuda" Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przedstawiamy polski plakat oraz zwiastun filmu, który oczarował Pawła Pawlikowskiego, reżysera „Idy", oraz członków jury tegorocznego festiwalu w Cannes – Jane Campion i Sophię Coppolę - „Cuda" młodej reżyserki Alice Rohrwacher. "Cuda" w kinach od 23 stycznia 2015 roku.

Film opowiada prawdziwą historię jej dorastania w ekscentrycznej rodzinie, mieszkającej w wielkim, starym domu w Toskanii.

Jeden z moich ulubionych filmów ostatnich lat.
Paweł Pawlikowski

Wielkie przeżycie: wciągająca, piękna opowieść o dojrzewaniu do samodzielności.
Jane Campion

Dawno nie byłam tak wzruszona... Genialny, piękny i pełen życia świat.
Sophia Coppola

Kiedy lato dobiegnie końca nic już nie będzie takie samo w życiu Gelsominy i jej trzech młodszych sióstr. Dziewczyna mieszka z dala od cywilizacji, w ukrytym zakątku na włoskiej prowincji, gdzie trudno jeszcze spotkać turystów. To właśnie tutaj przenieśli się jej rodzice, dawni członkowie hippisowskiej komuny, by żyć blisko natury i chronić swoje dzieci przed „upadkiem świata".

Tego lata, jak co roku, większość dni będzie upływała rodzinie na tradycyjnej produkcji miodu, z której z trudem udaje im się związać koniec z końcem. Jednak po raz pierwszy surowe reguły narzucone przez ojca ulegną rozluźnieniu. Gelsomina marzy bowiem, by uratować rodzinę przed bankructwem i zdobyć wielką nagrodę w telewizyjnym teleturnieju prowadzonym przez tajemniczą Milly Catenę (Monica Bellucci). Choć stoi to w całkowitej sprzeczności z poglądami i wartościami, które do tej pory wpajał jej ojciec, dziewczyna za wszelką cenę będzie starała się przekonać go do tego pomysłu.

a