Na tym 200-metrowym wzgórzu - najwyższym w środkowej Polsce - zbudowano ośrodek w którym w zimie można jeździć na nartach, latem na rowerach i quadach.
Kolejną inwestycją w miejscu odkrywki "Bełchatów" będzie zbiornik o głębokości dwustu metrów. Akwen ma zostać otwarty w 2050 roku. Według prognoz, złoża w tym miejscu wyczerpią się w 2018 roku.
Góra Kamieńsk
Główna trasa narciarska ma długość 760 metrów i jej szerokość waha się od 30 do 150 m, a różnica wzniesień to 123 m. Cały stok jest oświetlony, sztucznie naśnieżany, ratrakowany, a u jego podnóża czeka na narciarzy pełne zaplecze gastronomiczne i sanitarne oraz parking dla 500 samochodów.
Przy stacji narciarskiej działa prywatna wypożyczalnia sprzętu - można wypożyczyć sprzęt narciarski i snowboardowy - i serwis ze smarowaniem nart i desek.
Na narciarzy czekają:
• czteroosobowa kolej linowa z ruchomym chodnikiem o przepustowości około 2000 os./h. firmy Doppelmayr
• wyciąg talerzykowy o długości ok. 700 metrów i przepustowości ok. 800 os./h firmy Tatrapoma
• wyciąg talerzykowy dla początkujących narciarzy o długości ok. 160 metrów
i przepustowości ok. 600 os./h firmy Bachleda
Jest też szkoła narciarska i snowboardowa BIWAK działająca w OSiR Góra Kamieńsk, która posiada licencję typu A Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, co uprawnia ją do szkolenia podstawowego. Instruktorzy prowadzą zajęcia z nauki podstaw jazdy na nartach i snowboardzie oraz doskonalenie jazdy dla dzieci i dorosłych na lekcjach indywidualnych i grupowych.
OSiR "Góra Kamieńsk" usytuowany jest 18 km od Bełchatowa (1 km od drogi wojewódzkiej nr 484, Bełchatów - Kamieńsk), 6 kilometrów od drogi krajowej Warszawa - Katowice (krajowa jedynka na wysokości miejscowości Kamieńsk). Więcej na: http://gorakamiensk.info i http://www.gorakamiensk.eu
Kopalnia Bełchatów
Wydobycie pierwszych ton węgla brunatnego miało miejsce 19 listopada 1980 roku. KWB Bełchatów mieści się na terenie gminy Kleszczów. Zasoby całego złoża bełchatowskiego (2 mld ton), zgodnie z planem ich zagospodarowania, zostaną wykorzystane do około 2038 roku.
W ramach odkrytego złoża węgla brunatnego wydzielono 3 obszary jego zalegania:
Pole "Kamieńsk",
Pole "Bełchatów",
Pole "Szczerców".
Do eksploatacji zakwalifikowano węgiel zalegający w Polach "Bełchatów" i "Szczerców". Rozważana jest także eksploatacja pola "Złoczew" zlokalizowanego na granicy powiatów wieluńskiego i sieradzkiego. Zdolność wydobywcza Kopalni to 38,5 mln ton węgla brunatnego w roku, przy średniorocznym zdejmowaniu nadkładu w ilości 100-120 mln m3. Eksploatowane i wykorzystywane są również surowce towarzyszące jak: piaski, żwiry, iły czy kreda jeziorna.
Bełchatów jest największą kopalnią odkrywkową w Polsce i jedną z największych w Europie, a bełchatowski węgiel jest najtańszym paliwem energetycznym w Polsce, z którego produkowana jest najtańsza energia w kraju. Więcej na: www.kwbbelchatow.pgegiek.pl, http://www.kwb.pl/ i http://pl.wikipedia.org.