sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
niedziela, 07 grudzień 2014 00:00

"Hardkor Disko" na DVD i CD Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gutek Film, Rockers Publishing i głębokiOFF przedstawiają "Hardkor Disko" na DVD i CD - dwupłytowe wydanie: film + soundtrack. Premiera wydania została zaplanowana na 8 grudnia 2014.

W "Hardkor Disko" pokazano współczesną, pełną kontrastów metropolię - nowobogaccy rodzice i ich pochłonięte hedonizmem, żyjące chwilą dzieci, a wokół nich rzeczywistość, w której wzbiera gniew i napięcie bliskie eksplozji.

W takiej scenerii poznajemy Marcina, młodego chłopaka, który zaraz po przyjeździe do miasta spotyka trochę młodszą od siebie Olę. Zafascynowana nim dziewczyna zaprasza go do swojego świata, w którym królują mocne używki, niekończące się imprezy artystycznej bohemy i nielegalne wyścigi samochodów. Marcin przyjechał jednak z głęboko skrywaną tajemnicą i dokładnym planem zemsty, o którym ani dziewczyna, ani jej najbliżsi nie mają pojęcia...
Czas trwania filmu: 87 min
Dźwięk: 5.1 oraz 2.0
Film na DVD w polskiej wersji językowej, z możliwością wyboru napisów angielskich, francuskich oraz hiszpańskich.


Kinowa premiera filmu „Hardkor Disko" miała miejsce w kwietniu 2014 roku. Była to jedna z najbardziej oczekiwanych premier w pierwszym kwartale roku. Film nie tylko miał świetne przyjęcie w gronie recenzentów oraz kinomanów w Polsce i na świecie. „Hardkor Disko" pokazywany był na międzynarodowych festiwalach i przeglądach, gdzie zdobył liczne wyróżnienia oraz zyskał spore uznanie, a odtwórcy głównych ról docenieni zostali za kreacje aktorskie.

W ostatnim czasie film otrzymał 3 nagrody podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni w kategorii Najlepszego Debiutu Reżyserskiego, Najlepszego Debiutu Aktorskiego i za Najlepsze Zdjęcia oraz wygrał Konkurs Filmów Polskich na 22. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Camerimage.

Ponadto film znalazł się w Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego OFF PLUS Camera w Krakowie, 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie, Oaxaca Film Fest w Meksyku, 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Edynburgu, 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cottbus, a także pojawił się na tak prestiżowych imprezach jak Filmmakers Academy na MFF w Locarno czy Fantastic Fest w Austin (Texas, USA). Kolejne nagrody: Nagroda Publiczności na MFF w Pradze (Fresh Film Fest), nagrody 33. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film": Wielki Jantar 2014 dla Najlepszego Debiutu pełnometrażowego, Jantar 2014 za główną rolę kobiecą, Jantar 2014 za główną rolę męską, a także wyróżnienia specjalne na Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi i MFF w Petersburgu (Beginning Fest) oraz wyróżnienie honorowe Jury za reżyserię na 14.Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Sopot Film Festival.

„Hardkor Disko" to debiut filmowy Krzysztofa Skoniecznego, reżysera i twórcy kultowych, wielokrotnie nagradzanych teledysków dla m.in. Mister D., Brodki, Nosowskiej, Projektu Warszawiak, donGURALesko czy hitu Jamala - Defto. W roli głównej Marcin Kowalczyk, jeden z najciekawszych polskich aktorów młodego pokolenia, uhonorowany Nagrodą Aktorską Festiwalu Filmowego w Gdyni i Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego.

„Hardkor Disko" to produkcja całkowicie niezależna. Film powstał nie tylko bez udziału środków publicznych, ale również bez jakiegokolwiek zewnętrznego finansowania. Była to świadoma decyzja, podjęta już na etapie developmentu, a wynikająca z potrzeby nieograniczonej swobody twórczej i artystycznej, wykorzystania energii i potencjału osób zaangażowanych w produkcję, a także z próby uchwycenia aktualnych zjawisk, stanowiących tło akcji filmu.

Muzyka

W „Hardkor Disko" muzyka odgrywa jedną z głównych ról i jej opracowanie tworzone było już na etapie pracy nad scenariuszem. Ścieżka dźwiękowa płynnie przechodzi od utworów dedykowanych pokoleniu naszych rodziców - "pokoleniu disko" (Haendel, Dwa Plus Jeden, Anna German czy Dezerter), do dopełniających ją współczesnych gatunków muzycznych charakterystycznych dla „pokolenia hardkoru" takich jak ambient, hip-hop czy electro punk (Mary Komasa, Sorry Boys, Łona/Webber, Slutocasters). Równie istotny w filmie jest kreacyjny dźwięk – tła i atmosfery dźwiękowe mające swoje źródło w muzyce eksperymentalnej, które również znalazły się na soundtracku.

Tracklista CD:
1. Kaczka Dziwaczka
2. Slutocasters - Lesson
3. Łona i Webber - Nie pytaj nas
4. Ziemia
5. Mary Komasa - Come (film version)
6. Sorry Boys - This New World
7. Ogień
8. G.F. Händel - Sarabande en re menor (D minor)
9. Szatan
10. Bajm - Co mi Panie dasz
11. Bóg
12. Slutocasters - Lilith
13. Woda
14. Dwa Plus Jeden - Requiem dla samej siebie
15. Powietrze
16. Dezerter - Ratuj swoją duszę
17. Anna German - Warszawa w różach
18. Katharsis
19. Oksana Predko feat. Nut Cane - Autobus
20. Mister D. - HAJ$
21. donGURALesko - Niesiemy dla was bombę
Tracklista DVD:
1. Hardkor Disko
2. Trailer
3. Teaser
4. Mister D. - HAJ$ (teledysk)
5. donGURALesko
– Niesiemy dla was bombę (teledysk)

a