niedziela, grudzień 08, 2019
Follow Us
wtorek, 04 listopad 2014 16:40

Bezpłatny listopad w Rezydencjach Królewskich Featured

Written by OKI
Rate this item
(0 votes)
Bezpłatny listopad w Rezydencjach Królewskich http://www.lazienki-krolewskie.pl

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Zamek Królewski na Wawelu ogłaszają listopad 2014 r. miesiącem bezpłatnego zwiedzania. W Zamku Królewskim w Warszawie i w Muzeum Łazienki Królewskie będzie on związany z 250. rocznicą koronacji Stanisława Augusta.

Już po raz trzeci Rezydencje Królewskie zapraszają do bezpłatnego zwiedzania swoich wnętrz. Akcji przyświecają trzy główne cele: zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury, edukacja kulturalna i wzrost uczestnictwa w kulturze.

Od 2 do 30 listopada Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza wszystkich Gości do bezpłatnego zwiedzania Pałacu na Wyspie i Pałacu Myślewickiego. Dodatkowo, we wszystkie weekendy o godzinie 10, 14 i 16 odbędą się bezpłatne oprowadzania po wnętrzach obu obiektów. W listopadzie Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza również grupy przedszkolne i szkolne do udziału w bezpłatnych lekcjach muzealnych w ramach programu „Nowoczesny patriotyzm. 250-lecie elekcji i koronacji Stanisława Augusta".

Dzień atrakcji

Muzeum Łazienki Królewskie i Zamek Królewski w Warszawie zapraszają 30 listopada na dzień atrakcji. Obie rezydencje przygotują warsztaty dla dzieci i młodzieży, prelekcje i wykłady. W Zamku Królewskim odbędzie się pokaz tańca dawnego, zaś w Łazienkach Królewskich promocja książek z serii Biblioteka Łazienek Królewskich. O godzinie 14.30 w Pałacu Myślewickm rozpocznie się spotkanie z profesorem Marianem Markiem Drozdowskim, autorem antologii „Literacka legenda Łazienek Królewskich". 29 i 30 listopada wszystkie wydawnictwa Muzeum będą dostępne w promocyjnych cenach. Prezentacji książek towarzyszyć będą spotkania dla dorosłych i warsztaty dla rodzin w Pałacu na Wyspie.

Program lekcji muzealnych dostępny jest na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl, informacje i rezerwacja: e-mail: [email protected]ólewskie.pl lub pod numerem telefonu 22 50 60 183. Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie.