sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
poniedziałek, 13 październik 2014 16:37

W cyklu "Janusz Wróblewski przedstawia" spotkanie z reżyserem filmu „Bogowie" i projekcja filmu Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia", prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika „Polityka", autora książki „Reżyserzy" - Janusza Wróblewskiego Kino Praha zaprasza 16. października o godzinie 20.30. W programie spotkania pokaz filmu „Bogowie" i spotkanie z reżyserem Łukaszem Palkowskim oraz odtwórczynią roli Anny Religi – Magdaleną Czerwińską.

W ramach cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia" pokazywane są premierowe tytuły, a gośćmi spotkań są twórcy polskiej sztuki filmowej. Autorski cykl, prowadzony przez krytyka filmowego - Janusza Wróblewskiego to okazja do spotkania się z ulubionymi aktorami, reżyserami, scenarzystami, wybitnymi twórcami polskiej kinematografii.

16. października o godz. 20.30 z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia" odbędzie się specjalny pokaz filmu „Bogowie". Przed pokazem odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Łukaszem Palkowskim oraz odtwórczynią roli Anny Religi – Magdaleną Czerwińską.
Film "Bogowie" Łukasza Palkowskiego opowiada o początkach kariery słynnego kardiochirurga Zbigniewa Religi (w tej roli Tomasz Kot), który w roku 1985 przeprowadził pierwszy udany zabieg przeszczepienia serca w Polsce. "Bogowie" portretują wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. 

Zdjęcia do nowej produkcji Łukasza Palkowskiego trwały ponad dwa miesiące. Początkowo film kręcony był na Mazurach i na Śląsku, lecz większość zdjęć zrealizowano w warszawskim Szpitalu Wolskim. Ośrodek imitował klinikę kardiochirurgii w Zabrzu, w której 5 listopada 1985 roku dokonano pierwszego udanego przeszczepu serca w Polsce.

Z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia"
16 października, godz.20.30
Spotkanie z twórcami filmu + pokaz filmu „Bogowie"
Cena biletu - 20 zł.

Więcej na: http://www.kinopraha.pl.

a