niedziela, styczeń 29, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/18942.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/18942

Nawrocki

czwartek, 02 październik 2014 00:00

Jesienne Salony poezji w Łazienkach Królewskich Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W październiku powracają Salony poezji K40 - popularny cykl spotkań z literaturą piękną. W każdą niedzielę - od 5 października - o godzinie 12 w Sali Wielkiej w Podchorążówce znakomici aktorzy będą prezentować utwory poetyckie przy akompaniamencie śpiewu oraz instrumentów muzycznych.

Łazienki Królewskie to miejsce spotkań z kulturą i sztuką. Poezja zajmuje niezwykle ważne miejsce
w programie kulturalnym Muzeum, a wspólne jej czytanie stało się już w Łazienkach Królewskich tradycją. W ubiegłym roku w Salonach poezji wzięło udział ponad 3 tys. osób.
Każdy miesiąc Salonów poezji będzie miał swój temat przewodni. W październiku miłośnicy tego gatunku będą rozkoszować się poezją śpiewaną. Poznają twórczość znakomitych poetów: Leonarda Cohena, Agnieszki Osieckiej, Edwarda Stachury i Bułata Okudżawy. Utwory będą czytać, jak zawsze, aktorzy, o głosach znanych z teatru, radia i telewizji. Na październikowych spotkaniach będziemy gościć m.in. Daniela Olbrychskiego, Łukasza Nowickiego i Ewę Telegę. Muzycznym dopełnieniem
Salonów poezji K40będą występy wokalne przy akompaniamencie fortepianu i gitary.
Cykl Salony poezji organizowany jest przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie i Stowarzyszenie K40. Prowadzi je znana aktorka Ewa Telega, producentem jest Lucyna Kowalska. Salony poezji odbywają się w Łazienkach Królewskich przez cały rok, z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych.

{gallery}18942{/gallery}
Bilety na Salony poezji w cenie 5 zł oraz miesięczne karnety w cenie 20 zł - normalny, 10 zł - ulgowy, dostępne są w kasach Muzeum. Aktualny program Salonów poezji znajduje się na http://www.lazienki-krolewskie.pl oraz na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie.

a