wtorek, styczeń 31, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 02 październik 2014 00:00

„Dzikie historie" laureatem Nagrody Publiczności na festiwalu w San Sebastian i argentyńskim kandydatem do Oscara Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
„Dzikie historie" laureatem Nagrody Publiczności na festiwalu w San Sebastian i argentyńskim kandydatem do Oscara http://www.gutekfilm.pl

Po świetnym przyjęciu na tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes oraz ogromnym sukcesie w rodzimej Argentynie film „Dzikie historie" Damiana Szifrona kontynuuje dobrą passę – tym razem w Hiszpanii.

Na zakończonym w miniony weekend festiwalu filmowym w San Sebastian ta wyprodukowana przez Pedro Almodovara wybuchowa komedia, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczają nerwy, zdobyła Nagrodę Publiczności w kategorii Najlepszy Film Europejski, a publiczność z niecierpliwością czeka na hiszpańską premierę 17 października.

„Dzikie historie" – pełna czarnego humoru komedia – króluje już 7. tydzień w argentyńskim Box Office, stając się najbardziej kasowym filmem hiszpańskojęzycznym w historii argentyńskich kin z ponad 2,5-milionową publicznością na koncie. Film został również oficjalnie wybrany argentyńskim kandydatem do OSCARA w kategorii Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego oraz kandydatem do Nagród GOYA – najbardziej prestiżowych nagród dla filmów hiszpańskojęzycznych przyznawanych przez Hiszpańską Akademię Filmową.

Zwiastun:

Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!" i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem. „Dzikie historie" ze ścieżką dźwiękową autorstwa nagrodzonego Oscarem Gustavo Santaolalla („Babel"), największy hiszpańskojęzyczny przebój ostatnich lat, są jak „Pulp Fiction" wyreżyserowane przez Almodóvara w szczytowej formie.

Premierę „Dzikich historii" w polskich kinach przesunięto z 24 października 2014 r. na 2 stycznia 2015 roku w związku z informacją o zgłoszeniu filmu do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, a także z wiążącą się z tym decyzją o przeniesieniu premiery filmu przez dystrybutorów w USA (Sony Pictures), Francji, Wielkiej Brytanii oraz w innych największych europejskich krajach.

a