wtorek, styczeń 31, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 23 wrzesień 2014 12:56

Roman Gutek przewodniczącym Jury najszybszego konkursu filmowego na świecie - 48 Hour Film Project Warsaw Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Roman Gutek przewodniczącym Jury najszybszego konkursu filmowego na świecie - 48 Hour Film Project Warsaw http://48hfppoland.pl/

Rejestracja ekip chętnych wziąć udział w konkursie i festiwalu filmowym 48 Hour Film Project Warsaw. zakończy się w piątek, 26 września. Wieczorem podczas Kick Offu uczestnicy dowiedzą się jaki rekwizyt, bohater oraz linijka tekstu muszą znaleźć się w ich filmie oraz wylosują gatunek filmowy.

O godz. 19.30 rozpocznie się odliczanie 48 godzin – 28 września, przed ich upływem, zarejestrowane ekipy muszą oddać gotowy film.

Wszystkie zrealizowane dzieła w dniach 30 września – 2 października zostaną pokazane na wielkim ekranie w kinie Muranów, gdzie publiczność będzie miała możliwość wybrania swojego laureata.

Dodatkowo 4-osobowe jury w składzie: Roman Gutek (przewodniczący), Kasia Adamik, Wojtek Lepianka oraz Adam Kwiatek – przyzna nagrody w kilkunastu kategoriach, wraz z tą najważniejszą: Najlepszy Film, które zostaną wręczone 4 października na uroczystej Gali.

Po co to robić? Jak mówią uczestnicy poprzednich edycji, 48 Hour Film Project to niesamowite przeżycie, które jest przede wszystkim dobrą zabawą, ale też wyzwaniem, impulsem do wyzwolenia kreatywności, inspirującym doświadczeniem, sprawdzeniem swojego filmowego warsztatu i umiejętności pracy w zespole. Dla wielu również spełnieniem marzeń o zobaczeniu swojego filmu na dużym ekranie. Wydarzenie sprzyja zawiązywaniu filmowych przyjaźni, a dla wielu uczestników 48HFP jest pierwszym poważnym krokiem w kierunku dalszej kariery filmowej.

Dodatkowo zwycięska ekipa edycji warszawskiej weźmie udział w etapie międzynarodowym konkursu podczas festiwalu Filmapalooza w USA, gdzie powalczy o nagrody w kilkunastu kategoriach, nagrodę pieniężną oraz możliwość pokazu swojego filmu podczas MFF w Cannes w ramach Short Film Corner.

Pobierz obrazki

48HFP Warsaw odbędzie się w dniach 26 września – 4 października 2014.

Pomysł na konkurs zrodził się w maju 2001 roku w USA, kiedy to Mark Ruppert, producent z Waszyngtonu, wpadł na szalony pomysł, by spróbować nakręcić film w ciągu 48 godzin. Zaangażował w to znajomych filmowców, którzy stworzyli własne zespoły i dołączyli do niego w tym eksperymencie. W ciągu 13 lat istnienia 48 Hour Film Project stał się liczącą imprezą o międzynarodowym zasięgu.

Do tej pory w miastach na całym świecie odbyło się ponad 900 konkursów, co daje imponujący wynik ponad 25 500 filmów stworzonych przez około 385 000 osób! W Polsce 48 HFP odbył się do tej pory w Warszawie, Krakowie i Katowicach, a wzięło w nim udział 218 ekip filmowych! Zrealizowane filmy można obejrzeć tu: http://48hfppoland.pl/pl/filmy

Rejestracja trwa do 26 września: http://48hfppoland.pl/pl/dla_filmowcow/zarejestruj_swoja_ekipe Regulamin imprezy: http://48hfppoland.pl/pl/dla_filmowcow/regulamin

a