piątek, marzec 31, 2023
Follow Us

Nawrocki

sobota, 20 wrzesień 2014 00:00

"Tylko kochankowie przeżyją" Jima Jarmuscha na DVD Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Film "Tylko kochankowie przeżyją" Jima Jarmuscha od 26 września będzie dostępny na DVD. Na płycie obok filmu pojawią się dodatki w postaci ekskluzywnych wywiadów z Tildą Swinton, Tomem Hiddlestonem i Mią Wasikowską.

Tilda Swinton, Tom Hiddleston i Mia Wasikowska w czarnej komedii outsidera światowego kina Jima Jarmuscha, twórcy „Broken Flowers", „Truposza" i „Ghost Dog", który tym razem zdaje się mówić – tylko ci, którzy potrafią kochać, przetrwają. Bohaterowie „Tylko kochankowie przeżyją" są wampirami zmęczonymi setkami lat życia i zdegustowanymi tym, jak rozwinął się świat. Ale wciąż czującymi do siebie miłość.

Adam (Hiddleston) jest unikającym rozgłosu i słonecznego światła undergroundowym muzykiem z Detroit. Kiedy popada w depresję, z Tangeru przyjeżdża do niego po długiej rozłące ukochana Ewa (Swinton). Jednak spokojne życie pary, która odrzuciła nagryzanie śmiertelników i woli przyjmować pokarm w postaci lodów z krwi, zostanie wystawione na próbę, kiedy dołączy do nich nieobliczalna i wygłodniała siostra Ewy – Ava (Wasikowska).

„Wybitny film... charakterystyczny i spełniony..." – pisał po pokazie filmu Jarmuscha w Cannes Tadeusz Sobolewski. „Być wampirem oznacza tu: żyć sztuką – muzyką, płytami, książkami, miłością – i mieć poczucie wiecznego nienasycenia. To jeden z rzadkich dziś filmów, który działając minimalnymi środkami, zostawia wieczny niedosyt, pozostaje otwarty. Działa muzycznie, wciąga do środka i sprawia, że chce się do niego wracać jak do ulubionej płyty".

Film dostępny od 26 września w sklepiku internetowym Gutek Film, w sieciach Empik, Media Markt i Saturn, a także w sklepach internetowych empik.com, merlin.pl oraz DVDmax. Film na DVD w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.

a