środa, luty 01, 2023
Follow Us

Nawrocki

środa, 27 sierpień 2014 15:01

"Dzikie historie" największym hiszpańskojęzycznym przebojem ostatnich lat Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W zeszłym tygodniu „Dzikie historie" Damiana Szifrona trafiły do kin w całej Argentynie, gdzie odniosły oszałamiający sukces. W weekend premierowy film zobaczyło ponad pół miliona widzów – 65 proc. całego boxoffice'u – co jest najlepszym wynikiem argentyńskiej premiery w historii. Po raz pierwszy od wielu lat przed kinami ustawiały się długie kolejki, a pokazy kończyły się kilkuminutowymi owacjami. W niedzielę 31 sierpnia kino Muranów zaprasza na pierwszy przedpremierowy pokaz filmu „Dzikie historie".

Argentyńscy krytycy już uznali film za najważniejszą premierę roku – a niektórzy nawet za najlepszy argentyński film w historii - podkreślając oczyszczającą siłę czarnego humoru, niezwykłe kreacje aktorskie i reżyserski pazur w prezentowaniu społeczeństwa pod presją czasu i wyniku, gdzie króluje zazdrość, chamstwo i skrywane urazy.

Pedro Almodovar przedstawia dziką komedię, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają.

Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!" i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem.

„Dzikie historie" ze ścieżką dźwiękową autorstwa nagrodzonego Oscarem Gustavo Santaolalla („Babel"), największy hiszpańskojęzyczny przebój ostatnich lat, są jak „Pulp Fiction" wyreżyserowane przez Almodóvara w szczytowej formie. „Dzikie historie" w kinach od 02 stycznia 2015.
Kino Muranów
31 sierpnia, godz. 20.
Cena biletu 20 zł.

 

a