piątek, marzec 31, 2023
Follow Us

Nawrocki

sobota, 30 sierpień 2014 00:00

Specjalne pokazy pełnych wersji obu części „Nimfomanki" Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 15 września – równolegle ze światową premierą – w polskich kinach odbędą się specjalne pokazy pełnych wersji obu części „Nimfomanki", których skrócone z powodów obyczajowych wersje obejrzało w polskich kinach 230 tys. widzów. Krytyka powszechnie uznała "Nimfomankę", nawet w wersji niepełnej, za najważniejsze dokonanie w karierze twórcy „Przełamując fale", „Melancholii" i „Antychrysta".

W dzisiejszym świecie opętanym przez seks, „Nimfomanka" jest inteligentną i prowokacyjną opowieścią o śmiałej i odważnej kobiecie, która postanowiła podporządkować życie poszukiwaniu rozkoszy i seksualnego spełnienia. Pełna wersja filmu z udziałem gwiazd, takich jak Charlotte Gainsbourg, Shia LaBeouf, Uma Thurman, Jamie Bell i Willem Dafoe jest dłuższa o ponad 90 minut i zawiera jedne z najodważniejszych scen w dziejach kina.

Lars von Trier, nieustająco prowokujący widzów, stworzył przenikliwe erotyczne arcydzieło - film, który podzielił widownię na entuzjastów i krytyków oburzonych tym, że przekroczone zostały granice tego, co wolno pokazywać na ekranie.

"Nimfomanka" cz. I i II (pełne wersje) w kinach od 15 września 2014.

Kino Muranów - Daty pokazów w Kinie Muranów:

15 września, godz. 20:00 – " Nimfomanka „, cz. I – pełna wersja

16 września, godz. 20:00 – " Nimfomanka „, cz. II – pełna wersja

Ceny biletów: 20 zł za seans (http://muranow.gutekfilm.pl).

a