piątek, grudzień 02, 2022
Follow Us
środa, 04 sierpień 2010 06:36

Magic Malbork - impreza plenerowa

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Magic Malbork - impreza plenerowa Fot. Lestat (Jan Mehlich)

Już w sobotę, 7 sierpnia odbędzie druga, obok Oblężenia Malborka, największa impreza plenerowa w Malborku. Głównym punktem Magic Malbork jest niepowtarzalny, wieczorny spektakl plenerowy, odbywający się na tle murów zamkowych.

{jumi [*4]}Ekipa przygotowująca tegoroczny Magiczny Malbork pracowała nad próbami efektów specjalnych, m.in. mappingu, który zostanie wykorzystany podczas malborskiej imprezy. "Jest to komputerowa zabawa obrazem 'narzuconym' na mury zamku. Animacja zostanie tak opracowana, by jej perspektywa pokryła sie z perspektywą konturów zamku i murów, budując iluzję faktycznej przestrzenności w taki sposób, aby zatrzeć granice między animacją a rzeczywistością" - mówi Mariusz Sławiński, reżyser widowiska.

"Magic Malbork w sposób niepowtarzalny i klimatyczny będzie, podobnie jak w roku ubiegłym, łączyć ze sobą różnorodne formy sztuki: muzykę, taniec, akrobatykę, obraz i światło. Trzon spektaklu stanowią m.in. uczestnicy programu "Mam Talent" - grupa akrobatyczna Fly Cube, której członkowie wykonają zapierające dech w piersiach akrobacje na dużych wysokościach - opowiada Magdalena Marszałkowska, Dyrektor Malbork Welcome Center. - Będą również Glinoludy - to już nieodzowny element Magic Malbork. Na miejskim deptaku od godz. 17.00 zobaczymy, oprócz Glinoludów, przedstawienie teatru ulicznego, warsztaty akrobatyczne i iluzjonistyczne, pokazy iluzjonistyczne, układy taneczne, szczudlarzy i wiele innych".

Akrobatom podczas Magic Malbork Show towarzyszyć będzie kilka grup tanecznych, muzycy, pokazy laserów, światła i efektów pirotechnicznych - wszystko, co sprawiło, że widowisko Magic Malbork zahipnotyzowało w ubiegłym roku kilkanaście tysięcy widzów. W tym roku impreza wzbogacona będzie o nowe, ciekawe elementy, takie jak np. udział grupy DRUMATICAL THEATRE - austriackich bębniarzy, którzy występowali m.in. z zespołem Sepultura.

W sprzedaży dostępne są już bilety na Magic Malbork. W tym roku impreza odbędzie na nowej malborskiej widowni, na wałach von Plauena, której otwarcie nastąpiło 15 lipca podczas wizyty Prezydenta Polski w Malborku z okazji 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem. Widownia posiada miejsca siedzące, a nowością jest, że na Magic Malbork kupujący bilet może wybrać konkretne, oznaczone miejsce na trybunach. Ceny biletów, w zależności od wybranego sektora, wynoszą: 20, 30 i 40 złotych.

{jumi [*7]}

a