środa, kwiecień 17, 2024
Follow Us
wtorek, 01 lipiec 2014 00:00

Lato w MNW Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Lato w MNW" – specjalny wakacyjny program przeznaczony dla dużych i małych gości gmachu przy Alejach Jerozolimskich 3  startuje 1 lipca p[od hasłem: Wakacje w mieście nie mają prawa być nudne!

Podczas familijnych zajęć organizowanych w dni powszednie (oprócz poniedziałków) będzie można m.in. poznać pracę konserwatora muzealnego i stworzyć własne niepowtarzalne dzieło sztuki. Dzieci i ich opiekunowie spróbują również ożywić eksponowane w muzealnych galeriach obrazy i zajrzą do garderoby przedstawionych na nich postaci.

Uczestnicy wtorkowych warsztatów poświęconych dziełom zakupionym przez Fundację GESSEL do Zbiorów Sztuki Nowoczesnej MNW spróbują udowodnić, że narzekania na „dzisiejszą młodzież" są podobnie bezzasadne jak utyskiwania na kondycję sztuki współczesnej. W programie cyklu skierowanego do nastolatków uwzględniono spotkania z najważniejszymi współczesnymi twórcami i twórczyniami, między innymi Katarzyną Kozyrą i Joanną Rajkowską.

Dorośli widzowie przekonają się, że wakacyjna wycieczka po muzealnych galeriach może być równie emocjonująca jak egzotyczna wyprawa. Edukatorzy przygotowali dla nich oprowadzania po wystawie czasowej Aleksander Gierymski 1850–1901 i po ekspozycjach stałych (w tym spacer tropem najważniejszych arcydzieł prezentowanych w MNW – raz w tygodniu także w języku angielskim) oraz cykl czwartkowych wieczornych spotkań poświęconych wybranym motywom, technikom i tendencjom w sztuce.

Program „Lato w MNW" potrwa do końca sierpnia br. Szczegółowe informacje o poszczególnych cyklach i zajęciach są dostępne na stronie internetowej Muzeum Narodowego w Warszawie (www.mnw.art.pl → zakładka „Edukacja" → „Aktualnie" → LATO W MNW).

Do 10 sierpnia trwa wystawa czasowa Aleksander Gierymski 1850–1901, której także towarzyszy bogaty program wydarzeń. Zapraszamy na wykłady niedzielne, spotkania czwartkowe i niedzielę z końcem wieku (20 lipca). W przestrzeni ekspozycji można również korzystać z multimedialnych przewodników stworzonych za pomocą kreatora aplikacji mobilnych Kinetise.com.

„LATO W MNW"
1 lipca – 31 sierpnia 2014 r.

Muzeum Narodowe w Warszawie

Aleje Jerozolimskie 3

 

a