środa, kwiecień 17, 2024
Follow Us
czwartek, 29 lipiec 2010 16:43

Tricon 2010 imprezy towarzyszące Wyróżniony

Napisane przez mat pras/TB/AM
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przedstawiamy imprezy towarzyszące konwentowi Tricon 2010 w Cieszynie. Na przełomie sierpnia i września nastąpi uroczyste otwarcie konwentu na Moście Przyjaźni, z udziałem burmistrzów polskiego i czeskiego Cieszyna, dr inż. Bogdana Ficka i Víta Slováčka. Odbędą się też m.in. Gala Nagrody im. Janusza A. Zajdla i koncert Jaromira Nohavicy.

{jumi [*4]}Ceremonia otwarcia

Ceremonia otwarcia jest planowana w formie przemarszu fanów z rynków w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Uczestnicy obu pochodów zamierzają spotkać się na Moście Przyjaźni, na którym nastąpi oficjalne otwarcie Triconu 2010. Obaj burmistrzowie już potwierdzili swój udział.

Koncert Jaromíra Nohavicy

Jaromir Nohavica zgodził się zagrać koncert specjalnie dla uczestników Triconu 2010.

Wystawy

Planowane jest zorganizowanie wystaw prezentujących dorobek fandomów: czeskiego, polskiego i słowackiego w formie fanzinów, publikacji klubowych i zdjęć.


Maskarada

Posiadasz oryginalny strój? Chciałbyś go pokazać szerszej publiczności? Maskarada, to punkt programu tworzony przez fanów i bez nich nie ma racji bytu.


Wręczenie nagród i ceremonia zamknięcia

W czasie Triconu 2010 zostaną wręczone nagrody przyznawane przez trzy fandomy: czeski, polski i europejski, co sprawi, że ceremonia wręczenia nagród (będąca jednocześnie ceremonią zamknięcia) będzie wyjątkowo długa.

Podczas Euroconu zostaną przyznane nagrody czeskich miłośników fantastyki im. Karla Čapka i nagroda Ludvik.

Polski fandom wręczy po raz dwudziesty piąty Nagrodę Literacką im. Janusza A. Zajdla – wyróżnienia dla twórców polskiej fantastyki, zwyczajowo przyznawaną w dwóch kategoriach: opowiadanie i powieść.

Fandom europejski przyzna nagrody HALL OF FAME dla najlepszych twórców europejskich w kategoriach:

* Najlepszy autor
* Najlepszy tłumacz
* Najlepszy promotor
* Najlepszy magazyn
* Najlepszy wydawca
* Najlepszy artysta
* oraz Encouragement Awards.

http://tricon.info

{jumi [*7]}

a