sobota, styczeń 29, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/17593.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/17593
piątek, 09 maj 2014 00:00

Krakowski Queerowy Maj Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na "Baśń o księżniczce Pizdolonie" hrabiego Aleksandra Fredry w wykonaniu Kabaretu Lubieżnego organizatorzy zapraszają do Teatru Barakah na krakowskim Kazimierzu 9 maja o godzinie 19. Impreza połączona jest z wernisażem "Brzydcy" artystów Muzeum Erotyzmu (godz. 20.30), w ramach festiwalu Queerowy Maj.

16 maja o godzinie 20 zespół - w ramach festiwalu EroTrends - wystąpi również w warszawskim klubie Wkręt (ul. Chełmska 21). Reżyseria: Dominik Nowak, muzyka: Maciej Skuratowicz, oprawa plastyczna: Krystian Biskup. Obsada: Dorota Białowąs, Dominik Nowak i Maciej Skuratowicz.
{gallery}17593{/gallery}
Teatr Barakah na Kazimierzu
ul. Paulińska 18, Kraków
„Baśń o księżniczce Pizdolonie"
9 maja, godz. 19.

http://www.teatrbarakah.com/spektakle/spektakl-goscinny.html

"Baśń o księżniczce Pizdolonie", to jeden z najsłynniejszych tekstów „okresu koszarowego" wielkiego polskiego poety, pisany ku uciesze kompanów żołnierzy na początku XIX wieku. Odpisy skrupulatnie były potem wykupywane i niszczone przez samego autora a także historyków literatury, by ślad po nich nie pozostał. Na szczęście kilka kopii „Baśni..." oraz innych utworów obscenicznych Hrabiego ocalało z tej moralnej pożogi, choć nikt do tej pory nie odważył się ich wystawić na scenie...

„Baśń o księżniczce Pizdolonie" jest niezwykle zabawną i dramatyczną historią walki z nadludzkim temperamentem erotycznym wyuzdanej córki królewskiej. Jak to zwykle w baśniach bywa, nie pokonają go najwięksi jebacze w okolicy ze słynnym Chujogromem i jego bratem Pizdolizem na czele, zaś uda się to skromnemu wiejskiemu Głupkowi, który dzięki okazanej dobroci, posiądzie magiczną moc.

Uwaga: Widz zna charakter utworu i nie będzie rościł żadnych pretensji do organizatorów spektaklu z tytułu obrazy uczuć moralnych, religijnych czy obyczajowych! Wstęp wyłącznie dla osób pełnoletnich!!!

a