środa, luty 01, 2023
Follow Us

Nawrocki

sobota, 29 marzec 2014 00:00

XXI Festiwal Fantastyki w Nidzicy Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
XXI Festiwal Fantastyki w Nidzicy http://festiwal.solarisnet.pl

XXI Festiwal Fantastyki w Nidzicy, w zamku krzyżackim i ośrodku Kalbornia nad jeziorem Dąbrowa Wielka, odbędzie się w dniach 26-29 czerwca 2014 roku.

Tematem wiodącym tegorocznego festiwalu będzie dwudziestowieczna polska science fiction. Przyjadą pisarze nigdy dotąd nie odwiedzający konwentów lub tacy, którzy bywali na nich 30 lat temu. Okazją do spotkań będą wznowienia. Zapowiadani są w Nidzicy m.in.: Wiktor Żwikiewicz,, Konrad Fiałkowski, Mirosław P. Jabłoński, Czesław Białczyński, Marek Oramus, Lech Jęczmyk, Marek Żelkowski czy Andrzej Pilipiuk. Będą odbywały się koncerty, biesiady, happeningi, konkursy, przegląd filmowy i pokazy astronomiczne.

Głosowanie na nagrodę czytelników - SFINKSY 2014 wystartowało na początku marca br. Wyniki będą ogłoszone na festiwalu fantastyki. Głosy podlicza kapituła w składzie: Elżbieta Magiera, Ewa Łupińska, Bożena Wasak. Nagroda, która powstała w 1994 roku, jest wręczana w trzeci dzień corocznego Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy. Głosowanie odbywa się w pięciu kategoriach. Szczegóły na: sfinks.solarisnet.pl. Więcej o festiwalu na: http://festiwal.solarisnet.pl.

a